Skip to content

Dermokosmetyki dla mężczyzn

Dermokosmetyki dla mężczyzn

Dermokosmetyki dla mężczyzn to intensywnie rozwijający się segment rynku kosmetycznego. Do niedawna często pomijane, dziś zyskują na popularności i są coraz bardziej wyspecjalizowane. Dzięki skoncentrowaniu na potrzebach męskiej skóry takie produkty są w stanie lepiej odpowiedzieć na problemy mężczyzn i skutecznie z nimi walczyć. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze problemy skórne, z którymi borykają się mężczyźni oraz dedykowane im profesjonalne kosmetyki.

Spis treści
Cechy charakterystyczne męskiej skóry
Produkty do konkretnych problemów skórnych
Trądzik i przetłuszczanie się skóry
Podrażnienie i przesuszenie skóry
Zmarszczki i inne oznaki starzenia

Z czym muszą się zmagać dermokosmetyki dla mężczyzn? Charakterystyka męskiej skóry

Aby dermokosmetyki dla mężczyzn były skuteczne, muszą one być całkowicie dostosowane do charakterystycznej męskiej cery. Panowie borykają się z podobnymi problemami skórnymi co kobiety, jednak istnieje kilka różnic, które wpływają zarówno na wygląd skóry, jak i jej potrzeby. Większość z nich wynika z nieco odmiennej budowy skóry. Duży wpływ ma także aktywność hormonalna, która odpowiada za pracę gruczołów łojowych i potowych.
Skóra mężczyzn jest przede wszystkim grubsza i bardziej wytrzymała od skóry kobiet, znacznie rzadziej ulega przesuszeniu czy uszkodzeniom. Dzięki obecności licznych gruczołów łojowych, które regulują poziom nawilżenia skóry, mężczyźni znacznie częściej mogą obyć się bez rozbudowanej pielęgnacji nawilżającej. Jednakże nadmierna praca gruczołów oraz zaburzenia równowagi hormonalnej mogą powodować inne problemy skórne, takie jak nadmierne przetłuszczanie się skóry, rozszerzone pory czy trądzik. Dzięki swojej budowie skóra mężczyzn dłużej pozostaje jędrna i później ulega zwiotczeniu, a co za tym idzie – jest bardziej odporna na powstawanie zmarszczek i innych objawów starzenia się skóry.

Najpopularniejsze problemy skórne

Pomimo tego, że męska skóra jest bardziej odporna na wpływ czynników środowiskowych, uszkodzenia czy procesy starzenia się, mężczyźni również borykają się z problemami skórnymi i potrzebują odpowiednio dobranej pielęgnacji, aby im zaradzić.
Najpopularniejszym problemem skórnym u mężczyzn jest zdecydowanie nadmierne wydzielanie sebum, czego konsekwencją są problemy z przetłuszczaniem się skóry, rozszerzonymi porami, a także zmianami trądzikowymi. Takie objawy kojarzone są zwykle z okresem dojrzewania, jednak występują one nie tylko u nastolatków – coraz częściej spotyka się je także u dorosłych mężczyzn.
Często spotykanymi dolegliwościami są również nadmierne podrażnienie i przesuszenie. Zwykle wynikają one z nieodpowiedniej pielęgnacji skóry, która nie otrzymuje odpowiedniej dawki nawilżenia i ukojenia. Męska skóra rzadko kiedy jest sucha z natury, może jednak się taka stać w przypadku stosowania agresywnej pielęgnacji wysuszającej zmiany trądzikowe. Drugim czynnikiem działającym drażniąco jest częste golenie zarostu. Podrażnienia po goleniu mogą również prowadzić do powstawania krostek oraz zapalenia mieszków włosowych.
Pomimo iż skóra mężczyzn zwykle starzeje się wolniej niż znacznie cieńsza skóra kobiet, powstawanie zmarszczek jest nieuchronne. Zwykle zmarszczki powstające u mężczyzn są znacznie głębsze i trudniejsze do usunięcia. Dlatego też najlepszym podejściem jest wczesna profilaktyka przeciwzmarszczkowa, która pozwala na znaczne opóźnienie starzenia się cery i zapewnia lepszy wygląd na co dzień.

Dermokosmetyki dla mężczyzn do konkretnych problemów skórnych

Na rynku pojawia się obecnie coraz więcej dermokosmetyków dla mężczyzn. Jest to zdecydowanie pozytywne zjawisko, pozwalające na sprostanie specyficznym potrzebom męskiej skóry. Nie oznacza to, że mężczyźni mogą stosować jedynie kosmetyki oznaczone napisem „men” na opakowaniu, jednak mogą one przekonać niezdecydowanych panów do sięgnięcia po kosmetyk. Najważniejsze jest rozpoznanie potrzeb swojej skóry, a wraz z nabieraniem doświadczenia w świecie zaawansowanej pielęgnacji można zacząć sięgać po preparaty z wysokim stężeniem substancji aktywnych, ukierunkowanych na konkretny problem skórny.

Trądzik i przetłuszczanie się skóry

Automatyczną reakcją na zwiększone przetłuszczanie się skóry jest zwykle sięgnięcie po kosmetyki silnie oczyszczające i wysuszające skórę. Jednak te, bez dodatkowego nawilżenia i regeneracji skóry, mogą doprowadzić do jeszcze większych problemów z przetłuszczaniem, a dodatkowo podrażnić skórę. Ważne jest wybranie specjalistycznych produktów ukierunkowanych na oczyszczanie skóry oraz włączenie do pielęgnacji kosmetyku o działaniu łagodzącym i nawilżającym.
Doskonałym wyborem w tym przypadku będzie wielozadaniowy krem Skinbetter Science SOLO Hydrating Defense MEN. Stanowi on idealne rozwiązanie dla mężczyzn poszukujących jednego kosmetyku, który zapewni matowy wygląd skóry, a jednocześnie dostarczy jej składników łagodzących i nawilżających.
Świetnie sprawdzi się również serum do twarzy Codage Serum No 02 Anti-Shine & Imperfections, które zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych na skórze oraz zwęzi pory, pozostawiając skórę świeżą i promienną.

Podrażnienie i przesuszenie skóry

Zarówno podrażnienia po goleniu, jak i stosowanie agresywnej pielęgnacji antytrądzikowej prowadzi do zaburzenia bariery hydrolipidowej skóry. Skóra podrażniona zwykle nadmiernie się przesusza, a także może dochodzić do powstawania zmian zapalnych. Aby do tego nie doprowadzić, ważne jest stosowanie kosmetyków o działaniu kojącym nie tylko po każdym goleniu, ale także na co dzień.
Takie działanie zapewni krem dogłębnie nawilżający Skinbetter Science Hydration Boosting Cream. Skutecznie załagodzi wszelkie podrażnienia oraz zapewni uczucie komfortu. Za sprawą ceramidów pomoże on w odbudowie bariery ochronnej skóry, dzięki czemu stanie się ona miękka i gładka.
Podrażnienia skutecznie załagodzi również serum odbudowujące Codage Serum Skin Recovery Ultimate Skin Repair. Przyspiesza ono regenerację, niweluje wszelkie zaczerwienienia, a także zapewnia idealny poziom nawilżenia skóry.

Zmarszczki i inne oznaki starzenia

Objawom starzenia się skóry najłatwiej jest zapobiegać. Dzięki stosowaniu produktów o działaniu przeciwstarzeniowym można odłożyć w czasie gabinetowe zabiegi odmładzające. Aby zachować młody wygląd na dłużej, najlepiej skupić się na dwóch filarach pielęgnacji: filtrze przeciwsłonecznym oraz retinolu. Są to dwa nieodłączne elementy każdej skutecznej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej o potwierdzonym działaniu.
Doskonałym rozwiązaniem będzie stosowanie kosmetyku z retinolem na noc, np. serum do twarzy Medik8 Crystal Retinal 10, a kremu z filtrem codziennie rano. Krem Universkin Nexultra SPF 50 dzięki lekkiej konsystencji idealnie sprawdzi się w tej roli i jednocześnie ochroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dermokosmetyków w naszym sklepie!

Social Media

Popularne

CARE4SKIN

Załóż Konto Pacjenta

Zakupy w CARE4SKIN są możliwe tylko dla zalogowanych klientów. Utwórz konto pacjenta już teraz i odblokuj dostęp do setek profesjonalnych produktów dermokosmetycznych i porad ekspertów.

Blog

Powiązane posty

Kosmetyki Medik8

Kosmetyki Medik8

Kosmetyki Medik8 to specjalistyczne preparaty dermatologiczne przeznaczone dla różnych typów skóry. W ofercie producenta można znaleźć

Czytaj dalej
Medik8 Retinoate

Medik8 Retinoate

Medik8 Retinoate to linia specjalistycznych dermokosmetyków brytyjskiej firmy, których głównym celem działania jest zatrzymanie procesów starzenia

Czytaj dalej
Codage marka francuskich kosmetyków klasy premium

Codage

Codage to podbijająca rynek kosmetyczny marka francuskich kosmetyków klasy premium. Każdy produkt marki powstaje z najwyższej

Czytaj dalej