Skip to content

Krem na przebarwienia

Krem na przebarwienia

Krem na przebarwienia jest skuteczną substancją pozwalającą na redukcję widoczności określonych defektów skórnych. Przebarwienia mogą mieć bardzo zróżnicowaną histologię, dlatego dostępne są kremy o dość szerokim zakresie działania, jak i bardziej specjalistyczne. Tylko produkty o pewnym, dobrze przebadanym składzie, maksymalnie zbliżonym do naturalnego, a także wpływie na skórę potwierdzonym testami, można uznać za skuteczne.

Spis treści
W jakim celu stosować te kosmetyki?
Rodzaje defektów skórnych
Możliwe przyczyny problemu
Jak działa dobry dermokosmetyk?
Składniki aktywne
Profilaktyczne działanie
Profesjonalna pielęgnacja
Oferta sklepu Care4skin

Po co stosować krem na przebarwienia skóry?

Sprawdzony krem na przebarwienia na twarzy, dekolcie, dłoniach czy innych częściach ciała ma pomóc w ich zniwelowaniu. Choć przebarwienia w większości przypadków nie są groźne, a jedynie nieestetyczne, mogą powodować dyskomfort i chęć ich zatuszowania. Dlatego właśnie używa się różnorodnych preparatów, dzięki którym przebarwienia stają się coraz mniej widoczne. Przeczytaj, jakie są rodzaje przebarwień, przyczyny ich powstawania oraz alternatywne sposoby radzenia sobie z tym defektem.

Rodzaje przebarwień na skórze

Zasadniczo przebarwienia występujące na skórze można podzielić ze względu na typ lub pochodzenie. Uwzględniając pierwszy sposób, wyróżnia się przebarwienia naskórkowe oraz skórne. Dalszy podział to przebarwienia melanocytowe, związane z nadmiarem melanocytów w skórze albo też melaninowe, w których prawidłowa liczba melanocytów produkuje nadmiar melaniny. Mogą to być dość powszechne piegi, ale także plamy starcze, przebarwienia pozapalne czy ostuda.

Możliwe przyczyny powstawania przebarwień

Lista potencjalnych przyczyn związanych z powstawaniem przebarwień na skórze może być bardzo długa. Bardzo często są one objawem towarzyszącym poważniejszym schorzeniom. Przebarwienie skórne może występować:

• w okresie ciąży i menopauzy zwykle na skutek zmian hormonalnych,
• pod wpływem promieniowania słonecznego przy zaburzeniach hormonalnych,
• przy stosowaniu terapii hormonalnych, antykoncepcji doustnej,
• w zaburzeniach pracy wątroby,
• w nadczynności tarczycy,
• przy niedoczynności nadnerczy,
• przy stosowaniu niektórych substancji w lekach, a także kosmetykach.
Choć zwykle przebarwienia mają jedynie charakter defektu kosmetycznego, stosuje się na nie różne preparaty czy metody redukcji, np. terapię odbarwiającą.

Jak jeszcze radzić sobie z defektem?

Obok stosowania kremów oraz różnego rodzaju dermokosmetyków, dostępne są inne możliwości terapii, które połączone z właściwą pielęgnacją mają szansę dać lepsze efekty. Alternatywnym sposobem radzenia sobie z estetyką przebarwień jest ich maskowanie za pomocą kosmetyków kolorowych. Odpowiednio dobrane podkłady, korektor i puder ujednolicają koloryt skóry i sprawiają, że przebarwienia stają się niewidoczne. Warto jednak zauważyć, że sposób ten jest czasochłonny, nieco uciążliwy, ale przede wszystkim – nietrwały.

Jak działa skuteczny krem na przebarwienia?

Skuteczny krem na przebarwienia ma za zadanie przede wszystkim wyrównać koloryt skóry. Zwykle delikatnie ją rozjaśnia poprzez proces depigmentacji, w szczególności w miejscu nieestetycznie wyglądających zmian. Najczęściej przebarwienia występują na twarzy, dekolcie czy dłoniach, gdzie skóra bywa wyjątkowo delikatna i podatna na ich powstawanie. Alternatywą dla kremów jest serum, które zawiera grupę maksymalnie skondensowanych składników działających miejscowo. Warto również rozważyć kremy na dzień uzupełnione o filtr UV oraz preparaty na noc, dodatkowo odżywiające i hamujące procesy starzenia się skóry (tzw. anti-aging).

Redukujące składniki aktywne

Kosmetyki redukujące przebarwienia mają zwykle złożony skład. Wpływa on najczęściej również w inny sposób na skórę, może łączyć działanie terapeutyczne i zapobiegawcze. Klinicznie potwierdzone substancje aktywne niwelujące problem przebarwień poprzez rozjaśnianie i depigmentację to, między innymi:
• kwas glikolowy – AHA,
• kwas kojowy,
• witamina A,
• hydrochinon i jego pochodne,
• arbutyna.
Kosmetyki często bazują na składnikach roślinnych, które posiadają substancje mające wpływ na depigmentację i wyrównywanie kolorytu skóry.

Właściwości profilaktyczne

Obok działania mającego na celu redukcję już widocznych zmian przebarwieniowych dermokosmetyki mogą posiadać wspomniane już właściwości profilaktyczne. Zatem nie tylko zmniejszają problem, ale również przynajmniej częściowo przeciwdziałają jego powstawaniu. Oprócz kosmetyków o szerokim zakresie działania w terapii przebarwień skóry sprawdzają się również zabiegi kosmetyczne, dermatologiczne czy z zakresu medycyny estetycznej.

Profesjonalna pielęgnacja naturalnymi kremami na przebarwienia

Praktycznie każdy skuteczny krem na blizny i przebarwienia bazuje na składnikach aktywnych o naturalnym pochodzeniu, dzięki którym możliwa jest redukcja, a często nawet całkowite pozbycie się tych problemów. Naturalne substancje czynne to pełne zaufanie do składu i znajomość jego działania. Warto zdawać sobie sprawę, że najbliżej sukcesu, czyli wygranej walki z przebarwieniami będziesz wtedy, gdy oprócz właściwej pielęgnacji dermokosmetykiem zastosujesz odżywczą dietę oraz zabiegi czy leczenie. Kompleksowe działania będą łatwiejsze z ofertą sklepu Care4Skin.

Moc składników prosto z natury

Dostęp do profesjonalnych dermoceutyków bazujących na naturalnych substancjach aktywnych jest wyjątkowo prosty, dzięki naszej ofercie. Korzystając z opieki specjalistów, możesz w domowym zaciszu poradzić sobie z problemami skórnymi. Intensywność działania preparatów jest w wielu przypadkach porównywalna z profesjonalnymi zabiegami w salonach kosmetycznych, co sprawia, że redukcja przebarwień staje się prosta. Pamiętaj jednak, by zawsze w terapii zmian skórnych tego typu zdiagnozować ich przyczynę, a jeżeli to możliwe – zacząć od jej usunięcia lub zniwelowania.

Terapia skojarzona – zapobieganie, pielęgnacja i leczenie

W wielu aspektach terapii związanych ze skórą problematyczną kluczowe jest działanie kompleksowe. To z jednej strony znalezienie przyczyny występowania zmian i jej leczenie czy zapobieganie, z drugiej – celowane / dedykowane zabiegi, preparaty, dermoceutyki. Równolegle do tego ważna jest odpowiednia pielęgnacja, oczyszczanie, nawilżanie skóry, a także jej odżywianie poprzez dietę, suplementy i kosmetyki.

Care4skin – w profesjonalny sposób zadbamy o Twoją skórę

Skóra ludzka, choć stale przechodzi liczne procesy regeneracji, na całe życie jest tylko jedna. Dlatego też warto przykładać odpowiednią wagę do jej pielęgnacji, łagodnego usuwania niedoskonałości, po prostu dbania o nią. Specjaliści z zakresu dermatologii, kosmetologii oraz medycyny estetycznej mogą pomóc Ci w takich działaniach. Korzystanie z oferty sklepu Care4skin to wsparcie w doborze optymalnych dermokosmetyków dla Twojej skóry i jej problemów. Profesjonalna opieka dermatologiczna i kosmetologiczna jeszcze nigdy nie była tak wygodna i łatwo dostępna. Sprawdź możliwości i skorzystaj z naszej oferty jeszcze dziś.

Social Media

Popularne

CARE4SKIN

Załóż Konto Pacjenta

Zakupy w CARE4SKIN są możliwe tylko dla zalogowanych klientów. Utwórz konto pacjenta już teraz i odblokuj dostęp do setek profesjonalnych produktów dermokosmetycznych i porad ekspertów.

Blog

Powiązane posty

Kremy Medik8 to linia specjalistycznych produktów dermatologicznych najwyższej jakości.

Kremy Medik8

Kremy Medik8 to linia specjalistycznych produktów dermatologicznych najwyższej jakości. Są wśród nich preparaty odmładzające, poprawiające kondycję

Czytaj dalej

Najlepsze dermokosmetyki

Najlepsze dermokosmetyki to gwarancja najwyższej jakości składników, innowacyjnej technologii i doskonałych rezultatów. Używając dermatologicznie przebadanych kosmetyków,

Czytaj dalej