Skip to content

Mesoestetic Acne One

Mesoestetic Acne One to nowatorski produkt dermatologiczny do pielęgnacji tłustej i podatnej na trądzik skóry. Wyróżnia go przede wszystkim bogactwo łagodnych, a jednocześnie skutecznych składników, które na kilka sposobów zapobiegają nadmiernej produkcji sebum i rozwojowi zmian trądzikowych. To nowoczesne i kompleksowe podejście do codziennej pielęgnacji, o potwierdzonej naukowo skuteczności.

Spis treści:
Charakterystyka produktu
Skład preparatu
Działanie poszczególnych składników
Recenzje produktu
Ile kosztuje?

Charakterystyka produktu Mesoestetic Acne One

Mesoestetic Acne One to produkt leczniczy do stosowania na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Sprzedawany jest w wygodnych tubkach o pojemności 50 ml. Jak wszystkie produkty renomowanej marki Mesoestetic, jest on dokładnie przebadany dermatologicznie pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Starannie dobrana kompozycja składników aktywnych pozwala na osiągnięcie bardzo dobrego efektu terapeutycznego i minimalizuje ryzyko uciążliwych, niepożądanych działań.

Skład preparatu

Receptura kremu obejmuje składniki aktywne: kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas szikimowy, ekstrakt z owoców palmy sabałowej Serenoa serrulata, a także substancje pomocnicze: wodę, glikol propylenowy, trójgliceryd kaprylowo–kaprynowy, karbomer, polisorbat 80 (estry kwasu laurynowego + sorbitan + tlenek etylenu), sól dwusodową kwasu wersenowego, symetykon, retinoksytrimetylsilan (pochodna witaminy A).

Czemu służą składniki aktywne kremu?

Substancje zawarte w składzie preparatu mają na celu ułatwienie złuszczania martwych komórek naskórka oraz ograniczenie produkcji łoju przez gruczoły znajdujące się w skórze. Każdy ze składników to sprawdzony związek chemiczny o udokumentowanej naukowo skuteczności, szeroko stosowany w produkcji dermokosmetyków.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy jest podstawą w pielęgnacji skóry, nie tylko trądzikowej. To znany i powszechnie stosowany środek. Właściwości antyseptyczne kwasu salicylowego znacząco pomagają w walce z trądzikiem, eliminując drobnoustroje kolonizujące zatkane gruczoły łojowe. Jednak to tylko jedna z jego cech, które pozwalają zachować zdrową skórę. Kwas salicylowy należy – podobnie jak jego pochodna, kwas acetylosalicylowy, czyli popularna aspiryna – do tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Hamuje on odpowiedź zapalną dzięki inaktywacji cyklooksygenaz, mediatorów zapalenia. Co za tym idzie, zmniejsza zaczerwienienie i obrzęk, które towarzyszą zmianom trądzikowym. Kolejną jego ważną funkcją jest aktywność keratolityczna – oznacza to, że powoduje on złuszczanie martwych keratynocytów, zewnętrznych komórek naskórka, które stanowią pożywkę dla bakterii. Dzięki temu udrażnia też zatkane gruczoły łojowe. Wreszcie wykazuje też działanie komedolityczne, czyli zmniejsza aktywność gruczołów oraz ich liczbę, znacząco redukując ilość produkowanego sebum.

Kwas migdałowy

Kwas migdałowy również posiada właściwości bakteriobójcze, dzięki którym jest stosowany w kosmetologii i medycynie już od dziesiątek lat. Pomaga też w złuszczaniu martwego naskórka, a co więcej, redukuje przebarwienia na skórze, które często bywają następstwem zmian trądzikowych. Ma też silne właściwości nawilżające, dzięki czemu świetnie wspomaga pielęgnację problematycznej, przetłuszczającej się skóry.

Kwas szikimowy

Kolejnym cennym składnikiem produktu jest kwas szikimowy. To substancja pochodzenia roślinnego, która w naturze służy aktywacji hormonów, a w dermatologii i kosmetologii znalazła zastosowanie jako środek antybakteryjny oraz keratolityczny. Co więcej, posiada znakomite właściwości antyoksydacyjne – wymiata z tkanek wolne rodniki i reaktywne formy tlenu, które w największym stopniu odpowiadają za starzenie się organizmu. Uszkadzają one kwasy nukleinowe, niszcząc komórki i sprzyjając rozwojowi nowotworów. Substancje antyoksydacyjne, do których poza kwasem szikimowym należą na przykład witamina C i likopen, poprawiają stan skóry i chronią przed jej nadmiernym wysychaniem i rogowaceniem. Poza tym rozjaśniają skórę i w widoczny sposób ją odmładzają.

Ekstrakt z owoców palmy Serenoa serrulata

Recepturę kremu uzupełnia ekstrakt z owoców palmy Serenoa serrulata. Roślina ta w warunkach naturalnych występuje w Ameryce Północnej, na terenie południowych Stanów Zjednoczonych. Już kilkaset lat temu odkryto jej właściwości lecznicze – była stosowana w leczeniu chorób układu moczowego, bóli miesiączkowych oraz do ogólnego wzmacniania organizmu. Jaki jest sekret tej niezwykłej rośliny? Jej owoce zawierają substancje, które po spożyciu hamują w ludzkim organizmie konwersję testosteronu do jego aktywnej formy – dihydrotestosteronu. Dzięki temu zapobiegają skutkom nadmiaru tego hormonu, takim jak łysienie czy przerost prostaty, a także – co ciekawe – rozwój trądziku. Zostało naukowo udowodnione, że androgeny, w tym testosteron, w zbyt dużych stężeniach mają negatywny wpływ na kondycję skóry i zaburzają jej równowagę chemiczną, co prowadzi do wysychania, łuszczenia, przetłuszczania i wysiewu zmian trądzikowych. Stąd ekstrakt z owoców Serenoa serrulata ma zbawienny wpływ na problematyczną skórę. Idealnie dopełnia on zestaw składników kremu, działając na trądzik u samych podstaw jego patogenezy. Poza tym zawiera też substancje bakteriobójcze, które wspierają działanie innych składników aktywnych.

Opinie o Mesoestetic Acne One

Istotnym czynnikiem przy wyborze preparatu typu Mesoestetic Acne One są opinie użytkowników na temat danego dermokosmetyku. W końcu to oni tak naprawdę testują skuteczność produktu leczniczego. Co zatem o kremie Acne One sądzą jego użytkownicy? Wystarczą krótkie poszukiwania w sieci, by na licznych stronach medycznych znaleźć opinie, w których pacjenci korzystający z preparatu marki Mesoestetic dzielą się pozytywnymi doświadczeniami.
Zwracają oni uwagę między innymi na to, jak szybko i skutecznie krem radzi sobie z niedoskonałościami. Chwalone są jego właściwości w walce z wypryskami, łojotokiem i trądzikiem. Często wspominaną zaletą jest świetny stosunek ceny do jakości – wielu użytkowników było zaskoczonych tym, w jak efektywny sposób krem uporał się z ich problemami skórnymi. Regularne używanie kosmetyku w widoczny sposób zmieniło ich życie na lepsze i polepszyło samoocenę.

Cena Mesoestetic Acne One

W celu poznania aktualnej ceny kremu Mesoestetic Acne One zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu Care4Skin. Oferujemy 50 ml kremu marki Mesoestetic, który wystarczy na wielotygodniową kurację. Efekty będą widoczne już po kilku dniach.

W naszym sklepie znajdziesz również szeroką ofertę innych dermokosmetyków. Wszystkie pochodzą od renomowanych producentów i zostały gruntownie przebadane pod względem dermatologicznym i alergologicznym. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Social Media

Popularne

CARE4SKIN

Załóż Konto Pacjenta

Zakupy w CARE4SKIN są możliwe tylko dla zalogowanych klientów. Utwórz konto pacjenta już teraz i odblokuj dostęp do setek profesjonalnych produktów dermokosmetycznych i porad ekspertów.

Blog

Powiązane posty

care4skin kosmetyki kategoria marki Mesoestetic

Mesoestetic

Mesoestetic to firma, która jest określana światowym liderem, jeśli chodzi o branżę kosmetyczną. Proponowane przez nią

Czytaj dalej
Maska Mesoestetic

Maska Mesoestetic

Maska Mesoestetic to jeden ze specjalistycznych dermokosmetyków uznanej hiszpańskiej firmy farmaceutycznej. Podobnie jak inne produkty od

Czytaj dalej