Skip to content

Mesoestetic Cosmelan

Mesoestetic Cosmelan to seria nowoczesnych kosmetyków cenionej marki

Mesoestetic Cosmelan to seria nowoczesnych kosmetyków cenionej marki, opracowanych specjalnie z myślą o osobach zmagających się z przebarwieniami skóry. Zastosowanie tych produktów może przywrócić cerze równomierny koloryt, jednolity odcień i gładkość struktury, zapewniając przy tym ochronę przed podrażnieniami i promieniowaniem słonecznym. Kosmetyki z tej linii redukują przebarwienia powstałe pod wpływem różnych czynników. Produkty marki Mesoestetic znaleźć można w Care4Skin.

Spis treści:
Jakie zastosowanie mają produkty z tej linii?
Przyczyny nadmiernej produkcji melaniny
Jak odbywa się usuwanie przebarwień skórnych?
Dlaczego warto wybrać krem Cosmelan 2?
Jakie są składniki aktywne kremu?
Wskazania i przeciwwskazania
Zasady stosowania
Jak wyglądają pierwsze fazy stosowania produktu?
Jak wygląda ostatnia faza terapii?

Jakie zastosowanie mają produkty z linii Mesoestetic Cosmelan?

Mesoestetic Cosmelan jest serią kosmetyków, którą specjaliści polecają osobom zmagającym się z przebarwieniami. Ich działanie opiera się na mechanizmach w dużym stopniu zależnych od tego, w jaki sposób koloryt skóry traci swoją jednolitość i równomierność. Do powstawania przebarwień dochodzi wskutek miejscowego nagromadzenia melaniny, będącej naturalnym barwnikiem. W skórze spełnia ona funkcje ochronne, a jej zwiększona produkcja jest konsekwencją ochrony danych genetycznych komórek. Na takiej samej zasadzie powstaje opalenizna. Proces wytwarzania melaniny może jednak ulec zaburzeniu, co wywołuje powstawanie przebarwień na skórze.

Przyczyny nadmiernej produkcji melaniny

Przebarwienia spowodowane zwiększoną produkcją melaniny są często objawem schorzeń nadnerczy i tarczycy, jednak mogą występować także podczas ciąży czy w okresie menopauzy. Do częstych przyczyn należy również stosowanie różnych leków, które działają na pigmentację skóry. Duży wpływ na powstawanie przebarwień ma duża ekspozycja na promieniowanie słoneczne, zwłaszcza w przypadku jaśniejszej karnacji. Do zmian w kolorycie skóry dochodzi również pod wpływem urazów mechanicznych i zmian trądzikowych, które przekształcają się w przebarwienia pozapalne. Sposobem na wyeliminowanie takich problemów jest odpowiednia opieka dermatologiczna.

Jak odbywa się usuwanie przebarwień skórnych?

Przebarwienia świeże, niedawno powstałe i ulokowane w wierzchnich warstwach naskórka są łatwiejsze do usunięcia, najczęściej poprzez odpowiednie złuszczanie powierzchniowe. Jeżeli jednak zmiany są obecne na skórze przez długie tygodnie, miesiące czy lata, ulegają utrwaleniu i ich eliminowanie jest zadaniem nieco trudniejszym. Przebarwienia znajdują się wówczas w głębszych warstwach skóry, przez co standardowa pielęgnacja nie przynosi oczekiwanych efektów. Rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie wykonanie odpowiednich zabiegów, a następnie kontynuowanie terapii z zastosowaniem specjalnie opracowanych kosmetyków. Do tego celu bardzo dobrze nadają się właśnie produkty z linii Cosmelan.

Dlaczego warto wybrać krem Mesoestetic Cosmelan 2?

Krem Mesoestetic Cosmelan 2 jest głównym elementem procesu terapii eliminującej nadmierną pigmentację w oparciu o produkty z tej serii. Jego zastosowanie zaleca się po wykonaniu specjalistycznego zabiegu, celem kontynuacji rozjaśniania usuniętych wcześniej zmian. Krem ten wykazuje działanie silnie depigmentujące, dzięki czemu wpływa na ujednolicenie kolorytu skóry oraz odpowiada za jej efektywne wygładzenie. Zastosowanie tego produktu po specjalistycznym zabiegu ogranicza również wydzielanie sebum i może redukować stany zapalne, co pozostaje nie bez znaczenia dla osób posiadających cerę trądzikową, mieszaną lub tłustą.

Jakie są składniki aktywne kremu?

Krem Cosmelan 2 opiera się na bardzo starannie dobranym składzie, którego podstawę stanowią kwas kojowy i kwas fitowy. Substancje te powszechnie wykorzystywane są w kosmetologii i dermatologii do eliminowania trwałych zmian pigmentacyjnych. W kremie znajduje się również witamina C, czyli silny antyoksydant. Jej właściwości przyczyniają się do zwalczania wolnych rodników oraz redukcji stresu oksydacyjnego, przez co zapewniają działanie ochronne przed występowaniem zmarszczek oraz innymi objawami przedwczesnego starzenia się skóry. Produkt zawiera także palmitynian retinolu, który uelastycznia i regeneruje cerę poprzez pobudzenie metabolizmu komórkowego. W składzie zastosowano też arbutynę, zapewniającą wsparcie dla właściwości rozjaśniających i kojących pozostałych elementów formuły. Unikalna receptura sprawia, że krem ten należy do najskuteczniejszych preparatów dedykowanych osobom ze skłonnościami do przebarwień skórnych.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do stosowania kremu?

Wskazaniem do stosowania kremu jest przede wszystkim występowanie różnych przebarwień skóry, w tym pozapalnych i posłonecznych, plam starczych, piegów czy melasmy. Produkt może też wspomóc usuwanie zmian trądzikowych, stanów zapalnych, łojotoku, blizn czy rozszerzonych porów. Krem nadaje się do każdego rodzaju cery, która wymaga ochrony przed powstawaniem hiperpigmentacji oraz przywrócenia równowagi. Do stosowania tego preparatu istnieją pewne przeciwwskazania. Z jego aplikacji powinny zrezygnować osoby posiadające aktywne zmiany skórne, takie jak niezagojone rany czy owrzodzenia. Przeciwwskazaniem do stosowania kremu jest też przyjmowanie leków z witaminą A oraz opryszczka. Terapia z wykorzystaniem tego produktu nie jest też możliwa u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji.

Jak należy stosować Mesoestetic Cosmelan 2?

Mesoestetic Cosmelan 2 zawsze powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami. W zależności od serii produktu, konsystencja i kolor kremu mogą być różne. Zjawisko to nie świadczy jednak o wadzie produktu, ponieważ jest całkowicie naturalne. Krem może zmieniać swój kolor także w trakcie użytkowania, co również nie powinno budzić niepokoju. W początkowych fazach korzystania z preparatu skóra może stać się silnie uwrażliwiona, zaczerwieniona, podrażniona oraz tkliwa, a także narażona na powstawanie obrzęków. W takiej sytuacji zaleca się zaprzestanie stosowania kremu na ok. 2 dni i następnie kontynuowanie terapii.

Jak wyglądają pierwsze fazy stosowania produktu?

Krem stosuje się ściśle według zaleceń lekarz, raz lub dwa razy na dobę. Przez pierwszy miesiąc odbywa się usuwanie przebarwień naskórkowych. W tej fazie należy połączyć stosowanie produktu z odpowiednim kremem nawilżającym SFP50. Jeżeli odczuwany jest dyskomfort, produkt należy aplikować rzadziej. W drugim miesiącu następuje niwelowanie przebarwień, które są położone głębiej w strukturze skóry. Faza ta może opierać się na aplikacji produktu wyłącznie rano, w połączeniu z kremem nawilżającym SPF50. W południe i wieczorem należy stosować wyłącznie krem nawilżający.

Jak wygląda ostatnia faza terapii?

Ostatni etap terapii następuje w trzecim miesiącu, a jego przebieg opiera się na zapobieganiu powstawania nowych przebarwień oraz zmniejszaniu wydzielania melaniny. Rano i w południe należy stosować krem SPF50, a wieczorem Cosmelan 2 w połączeniu z kremem nawilżającym. W razie potrzeby można zmienić częstotliwość aplikacji.
Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z oferty Care4Skin, gdzie poza bogatym asortymentem produktów zapewniamy też możliwość odbycia specjalistycznych konsultacji.

Social Media

Popularne

CARE4SKIN

Załóż Konto Pacjenta

Zakupy w CARE4SKIN są możliwe tylko dla zalogowanych klientów. Utwórz konto pacjenta już teraz i odblokuj dostęp do setek profesjonalnych produktów dermokosmetycznych i porad ekspertów.

Blog

Powiązane posty

Kremy Medik8 to linia specjalistycznych produktów dermatologicznych najwyższej jakości.

Kremy Medik8

Kremy Medik8 to linia specjalistycznych produktów dermatologicznych najwyższej jakości. Są wśród nich preparaty odmładzające, poprawiające kondycję

Czytaj dalej
universkin serum

Serum Universkin

Serum Universkin to doskonały, wszechstronny produkt do pielęgnacji skóry twarzy. Dzięki indywidualnemu podejściu do procesu komponowania

Czytaj dalej