Skip to content

Mesoestetic: krem na przebarwienia

Mesoestetic: krem na przebarwienia

Krem na przebarwienia to przedstawiciel szerokiej oferty produktów marki Mesoestetic, które pomagają utrzymać dobrą kondycję i zdrowy wygląd skóry. Przebarwienia na różnych partiach ciała mogą okazać się prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza jeśli są wyraźnie widoczne. Na szczęście preparaty Mesoestetic, dzięki zawartości składników o potwierdzonej klinicznie skuteczności, pozwalają szybko i efektywnie pozbyć się kłopotliwych defektów.

Spis treści:
Jak powstają przebarwienia?
Typ hipopigmentacyjny
Typ hiperpigmentacyjny
Zestawienie produktów
Oferta sklepu Care4Skin

Z czym muszą mierzyć się kremy na przebarwienia marki Mesoestetic? Geneza problemu

Kremy na przebarwienia z oferty marki Mesoestetic to produkty do stosowania na obszar skóry, wykazujący nietypową, różniącą się od jego otoczenia kolorystykę. Zarówno skórę jaśniejszą, jak i ciemniejszą od prawidłowego odcienia nazwać można przebarwieniem. Ciemne i jasne przebarwienia mają jednak różną naturę, a u ich podstaw leżą dwa przeciwstawne zjawiska: hipo- i hiperpigmentacja.

Rola melaniny

Za barwę naszej skóry odpowiada melanina – brązowy pigment produkowany przez specjalną populację komórek, zwanych melanocytami. Aktywność i liczba tych komórek jest zróżnicowana u ludzi z różnych grup etnicznych. Wyprodukowana w melanocytach melanina jest przechowywana we wnętrzu innych komórek, zwanych melanoforami. Tam pełni bardzo ważną funkcję, chroniąc głębiej położone tkanki przed promieniowaniem ultrafioletowym. Wystawienie na to promieniowanie zwiększa aktywność i liczbę melanocytów, co stanowi naturalną reakcję ochronną.
Niekiedy jednak produkcja melaniny zostaje zaburzona i powstaje jej zbyt mało lub zbyt dużo. Charakterystycznym schorzeniem, obejmującym całkowity brak melaniny w organizmie, jest albinizm. Osoby dotknięte nim mają białą skórę oraz włosy i są narażone na poważne oparzenia spowodowane promieniowaniem UV. Albinizm jest jednak rzadką chorobą metaboliczną; o wiele częściej zdarzają się miejscowe niedobory melaniny, zwane przebarwieniami hipopigmentacyjnymi.

Skąd biorą się przebarwienia hipopigmentacyjne?

Najbardziej znaną formą przebarwień hipopigmentacyjnych jest bielactwo – szacuje się, że cierpi na nie 1% ogólnej populacji. Bielactwo objawia się występowaniem nieregularnych, jasnych plam na różnych obszarach skóry. Jego etiologia może być bardzo różna, od czynników genetycznych, przez procesy autoimmunologiczne, przewlekły stres i choroby neurologiczne. Niejednokrotnie u osób w podeszłym wieku występuje tak zwane bielactwo starcze. Nasilenie zmian bielaczych może być bardzo różne, od niewielkich kropek i cętek, aż po sporej wielkości białe „placki”. Środki, które mają na celu zredukowanie plam bielaczych i innych przebarwień hipopigmentacyjnych, muszą na nowo pobudzić aktywność melanocytów. W tym celu zawierają one kompleksy blokujące białka odpowiadające za hamowanie produkcji melaniny – pozwala to nie tylko zapobiec rozszerzaniu się białych plam, ale też na nowo zrepigmentować już istniejące.

Przebarwienia hiperpigmentacyjne – gdy melaniny jest zbyt dużo

Przebarwienia hiperpigmentacyjne, czyli takie, w których produkowana jest zbyt duża ilość melaniny, objawiają się brązowym, żółtym lub czerwonawym zabarwieniem części skóry. Mogą one być spowodowane przez bardzo różne czynniki. Do najczęstszych przebarwień tego typu należą tak zwane plamy wątrobowe, które wbrew nazwie nie mają nic wspólnego z funkcjonowaniem wątroby. Są to skupiska barwnika w postaci ciemnych plamek, występujące w miejscach szczególnie mocno wyeksponowanych na światło słoneczne, zazwyczaj na głowie lub kończynach górnych. Często dotyczą one starszych osób, których skóra jest już w gorszej kondycji i praca melanocytów łatwiej ulega rozregulowaniu. Przebarwienia hiperpigmentacyjne mogą również powstawać w wyniku zmian hormonalnych – jak na przykład ciemne zabarwienie odbytu i okolic płciowych u kobiet w czasie ciąży lub menopauzy – a także urazów, oparzeń i zmian naczyniowych. Często mogą one stanowić poważny problem skórny, zwłaszcza gdy pojawiają się na twarzy lub na narządach płciowych. Aby je skorygować, konieczne jest zastosowanie środków hamujących i regulujących aktywność melanocytów. Najbardziej popularną substancją o takim działaniu jest kwas azelainowy i jego pochodne; kwas ten jest w naturze wydzielany przez niektóre bakterie, a w skład kremów i fluidów redukujących przebarwienia wchodzą najczęściej jego syntetyczne sole, o analogicznym działaniu. Co ciekawe, to właśnie produkowany przez drobnoustroje kwas azelainowy odpowiada za przebarwienia hipopigmentacyjne w przebiegu infekcji skóry. Oczywiście, aby ich uniknąć, preparaty z jego pochodnymi należy stosować jedynie na miejsca o nasilonej pigmentacji.

Kremy na przebarwienia w ofercie marki Mesoestetic

Marka Mesoestetic słynie ze skutecznych i cieszących się dobrą reputacją kremów na przebarwienia. Przykładem produktu przeznaczonego do walki ze szczególnie kłopotliwymi przebarwieniami w okolicach intymnych jest Mesoestetic Dermamelan Intimate. Krem ten, sprzedawany w 50-mililitrowych opakowaniach, zawiera wiele bogatych składników aktywnych, z solą kwasu azelainowego (azelainowym dwuglicynianem potasu) na czele. Poza redukcją przebarwień Dermamelan Intimate ma też działanie nawilżające i złuszczające martwe komórki naskórka. To czyni z niego dobry wybór dla pacjentek zmagających się z hormonalnymi przebarwieniami narządów płciowych, wzgórka łonowego i odbytu oraz innymi zmianami barwnikowymi.

Mesoestetic Melan Tran3X

Kremem do stosowania na twarz jest natomiast Mesoestetic Melan Tran3X. Ten unikalny produkt ma konsystencję kremowo-żelową, która sprawia, że korzystanie z niego jest wyjątkowo łatwe i komfortowe. W jego skład wchodzi między innymi mieszanka kwasów redukujących przebarwienia (kwasu traneksamowego, salicylowego i mlekowego) oraz kwas kojowy, hamujący enzym tyrozynazę, uczestniczący w syntezie melaniny. Dzięki temu Melan Tran3X działa zarówno objawowo, jak i eliminuje problem u źródła.

Mesoestetic Melan Pigment Control 130+

Osobom, które chcą zabezpieczyć się przed powstawaniem nowych przebarwień, pomóc może natomiast krem Mesoestetic Melan Pigment Control 130+. Poza zawartością redukującego przebarwienia kwasu azelainowego, charakteryzuje się on wyjątkowo mocną ochroną przed promieniowaniem UV, co nie tylko zapobiega oparzeniom słonecznym, ale też chroni przed rozwojem kolejnych przebarwień.

Cosmelan i Dermamelan

W ofercie naszego sklepu znajdują się też mocniejsze produkty, przeznaczone do leczenia szczególnie uporczywych przebarwień. Jednym z nich jest krem Mesoestetic Cosmelan, sprzedawany w słoiczku o pojemności 30 g. Dzięki zawartości kwasu kojowego, fitowego i askorbinowego posiada wyjątkowe właściwości przeciwutleniające i regeneracyjne. Poza tym zawiera retinol, dbający o dobrą kondycję skóry, a także przywracającą naturalny koloryt arbutynę.
Podobnym, lecz jeszcze bardziej wszechstronnym produktem, jest krem Mesoestetic Dermamelan z serii produktów dla kobiet, najsilniejszy specyfik w ofercie marki. Poza bogactwem składników normalizujących, antyoksydacyjnych i regenerujących, zawiera on Melaphenone – opracowane przez producenta specjalne cząstki aktywne, blokujące enzym tyrozynazę, odpowiedzialną za powstawanie hiperpigmentacji.

Kremy na przebarwienia marki Mesoestetic w ofercie naszego sklepu

W naszym sklepie możesz kupić kremy na przebarwienia marki Mesoestetic oraz inne wysokiej jakości produkty. Poza różnorodnymi środkami eliminującymi przebarwienia w ofercie Care4Skin znajdują się też kremy i sera nawilżające, rozświetlające i przeciwzmarszczkowe, a także specjalistyczne dermokosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej. Każdy kosmetyk Mesoestetic charakteryzuje się zawartością wysokiej jakości składników o skuteczności potwierdzonej w badaniach klinicznych. Produkty zostały poddane skrupulatnym testom dermatologicznym i alergologicznym, co daje gwarancję ich skuteczności i bezpieczeństwa.Zachęcamy do nawiązania kontaktu oraz do zapoznania się z naszą ofertą.

Social Media

Popularne

CARE4SKIN

Załóż Konto Pacjenta

Zakupy w CARE4SKIN są możliwe tylko dla zalogowanych klientów. Utwórz konto pacjenta już teraz i odblokuj dostęp do setek profesjonalnych produktów dermokosmetycznych i porad ekspertów.

Blog

Powiązane posty

care4skin blog Mesoestetic Cosmelan Pack

Cosmelan

Cosmelan to innowacyjna seria produktów dedykowanych skórze o nierównomiernym kolorycie, z przebarwieniami różnego pochodzenia. Dzięki zastosowaniu

Czytaj dalej
Cosmelan 2 kultowy krem na przebarwienia marki Mesoestetic

Cosmelan 2

Cosmelan 2 to kultowy krem marki Mesoestetic, zapewniający doskonałe rezultaty w krótkim czasie. Swoją popularność zawdzięcza

Czytaj dalej
Teoxane

Teoxane

Teoxane Laboratories to ceniona marka założona w 2003 roku w Genewie przez Valérie Taupin. Firma ta

Czytaj dalej