Skip to content

Okolica stosowania dermokosmetyków

Kompleksowa pielęgnacja dotyczy dbałości zarówno o twarz, jak i całe ciało. Specyfika skóry w danych obszarach sprawia, że istnieją kosmetyki dedykowane danej okolicy. Mowa tu o delikatnych produktach do pielęgnacji skóry wokół oczu, bardziej skoncentrowanych odżywczych kremach i serach do twarzy, szyi i dekoltu czy balsamach regenerujących skórę brzucha czy pośladków.

OCZY

Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i wrażliwa, szczególnie podatna na proces starzenia oraz pojawianie się zmarszczek. Podstawą pielęgnacji okolicy oczu jest codzienny dokładny demakijaż oraz stosowanie preparatów dbających o jej kondycję. Odpowiednie produkty do stosowania w tym obszarze powinny chronić, wzmacniać, nawilżać i napinać skórę oraz zmniejszać ewentualne obrzęki i cienie, jak również zapobiegać objawom starzenia.

TWARZ

Codzienna pielęgnacja twarzy może różnić się w zależności od typu cery, ewentualnych niedoskonałości oraz aktualnych potrzeb skóry a odpowiednio dobrana wpływa na jej zdrowy i młody wygląd. Uniwersalne zasady pielęgnacyjne to oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie i ochrona. Krem, serum, olejek czy inne produkty zawierające substancje aktywne, mają wzmacniać skórę, regenerować ją, poprawiać strukturę i wpływać na poprawę jej kondycji.

USTA

Usta pozbawione są naturalnej ochrony przed utratą wilgoci. Kosmetyki do ich pielęgnacji powinny zawierać zarówno składniki o działaniu nawilżającym, jak i natłuszczającym. Aby substancje odżywcze zawarte w produktach lepiej się wchłaniały, warto wykonywać delikatny peeling ust. Dzięki niemu skóra dodatkowo wygładzi się a poprawa krążenia sprawi, ze usta będą miały intensywniejszy kolor.

SZYJA / DEKOLT

Szyja i dekolt często pomijane są w pielęgnacji natomiast ich delikatna i cienka skóra wymaga odpowiedniej dbałości. Obszary te, podobnie jak twarz, szczególnie narażone są na działanie słońca i promieni UV, które wysuszają naskórek i przyspieszają proces starzenia, co uwidacznia się powstawaniem zmarszczek, wiotkości, przebarwień. Systematycznie stosowane kosmetyki powinny dbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry, odżywiać ją, jak również działać wygładzająco, ujędrniająco i rozjaśniająco.

CIAŁO

Właściwa pielęgnacja ciała, jego regularne nawilżanie i odżywianie pomagają utrzymać elastyczność skóry i przeciwdziałać pierwszym oznakom starzenia. Kremy, balsamy, mleczka mogą łagodzić dolegliwości związane z suchością skóry, dyskomfortem w postaci pieczenia czy świądu, jak również wspomagać redukcję cellulitu czy działać ujędrniająco.

Path 2 Created with Sketch.

CARE 4 SKIN

Więcej niż sklep

Na platformie Care4Skin znajdziecie Państwo informacje, w formie porad i artykułów, dotyczące dbania o skórę. Ponadto dzięki stałej współpracy Care4skin z Kaniowscy Clinic macie możliwość skorzystania z konsultacji online z kosmetologiem i/lub lekarzem dermatologiem, którzy pomogą w doborze odpowiedniej pielęgnacji. Tutaj także w szybki i prosty sposób zakupicie polecane Wam produkty.
Możemy zaoferować Państwu preparaty dopasowane indywidualnie do aktualnych potrzeb Waszej skóry. Narzędziami, które pomagają nam w doborze właściwej dedykowanej pielęgnacji są ankieta/karta pacjenta oraz dokładny wywiad dermatologiczny. Takie spersonalizowane podejście pozwala nam na dostarczenie Państwa skórze tego, czego właśnie potrzebuje.