Okolica oka
Zakupy bez rejestracji !
Wszelkie kody rabatowe będą przysługiwać TYLKO zalogowanym użytkownikom. Zachęcamy do założenia Konta Pacjenta.
Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i wrażliwa, szczególnie podatna na proces starzenia oraz pojawianie się zmarszczek. Podstawą pielęgnacji okolicy oczu jest codzienny dokładny demakijaż oraz stosowanie preparatów dbających o jej kondycję. Odpowiednie produkty do stosowania w tym obszarze powinny chronić, wzmacniać, nawilżać i napinać skórę oraz zmniejszać ewentualne obrzęki i cienie, jak również zapobiegać objawom starzenia.
Filtruj wg ceny
Kategorie
Marka
- Codage (3)
- Cosmetics 27 (1)
- Kerabione (1)
- Medik 8 (10)
- Retix C (1)
- Skinbetter Science (2)
- Teoxane (1)
- ASCE (1)
Rodzaj skóry
- Skóra atopowa (8)
- Skóra dojrzała (17)
- Skóra naczyniowa (9)
- Skóra problematyczna (15)
- Skóra sucha (13)
- Skóra tłusta (9)
- Skóra wrażliwa (12)
Problemy skóry
- Blizny (2)
- Cienie, opuchlizna lub obrzęki pod oczami (14)
- Nawilżanie skóry (12)
- Przebarwienia (8)
- Regeneracja i ukojenie (11)
- Utrata jędrności skóry (17)
- wypadanie włosów (1)
- Zmarszczki (16)
Profilaktyka
- Działanie Anti-Aging (19)
- Fotoprotekcja (2)
- Nawilżanie skóry (16)
Forma preparatu
Okolica stosowania
- Szyja/dekolt (3)
- Twarz (4)
Pojemność
- 15ml (14)
- 5 ml (1)
- 50ml (1)
- 7ml (1)
- zestaw 30ml + 15ml + 10ml (1)
- zestaw 50ml + 50ml + 15ml (1)
- 20 ml (1)
Wyświetlanie 1–18 z 20 wyników
Dermokosmetyki pod oczy
Pielęgnacja skóry wokół oczu za pomocą dermokosmetyków pod oczy powinna stanowić codzienny rytuał i być nieodłącznym elementem pielęgnacji twarzy. Skóra, tak jak inne narządy, ulega z czasem procesom starzenia. W jej przypadku wpływ mają na to czynniki wewnętrzne (uwarunkowania genetyczne) oraz zewnętrzne, w szczególności promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza, palenie tytoniu, długa praca przy monitorze komputera. W efekcie tego skóra staje się sucha, szara i przedwcześnie się starzeje. Delikatna skóra okolic oczu jest szczególnie wrażliwa na niekorzystne czynniki, które na nią oddziałują, a jest to efektem specyfiki jej budowy. Również niektóre schorzenia skóry, np. AZS, łuszczyca, choroby nerek, układu krążenia, zaburzenia hormonalne, sprzyjają powstawaniu zmian na skórze wokół oczu.
Z czym muszą się mierzyć dermokosmetyki pod oczy? Charakterystyka skóry wokół oczu
Aby dermokosmetyki pod oczy były skuteczne, muszą one całkowicie odpowiadać potrzebom skóry okolic oczu. Skóra ta jest bardzo cienka, posiada rzadkie rozmieszczenie włókien kolagenowych i elastynowych, prawie całkowicie pozbawiona jest podściółki tłuszczowej. W tym obszarze występuje także słabsze krążenie krwi oraz limfy. W związku z tym skóra wokół oczu jest słabo nawilżona i wrażliwa, skłonna do zastojów limfatycznych. Produkty przemiany materii nie przepływają bowiem do naczyń chłonnych, ale gromadzą się w gąbczastej strukturze tkanki łącznej, tworząc tzw. worki pod oczami. Wokół oczu pojawiają się także zmarszczki mimiczne, określane jako „kurze łapki”. Związane jest to z ciągłą pracą mięśnia okrężnego oka, czyli mruganiem czy mrużeniem. Zmiany w tej okolicy wynikają również z naturalnego zmęczenia oczu. W skórze tej okolicy pojawia się duże nagromadzenie mastocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za powstawanie reakcji alergicznych, dlatego obszar oczu podatny jest na alergie. Ponadto skóra wokół oczu posiada powierzchowne unaczynienie i luźną tkankę podskórną, co sprzyja wynaczynieniom i obrzękom.
Najczęstsze problemy
Skóra wokół oczu ze względu na swoją specyfikę u wielu osób może wywoływać dyskomfort. Często jest ona sucha, daje uczucie ściągnięcia, pojawiają się na niej zmarszczki, czasami jest nadreaktywna, podatna na podrażnienia. W tej okolicy pojawiają się u niektórych osób tzw. cienie, a także obrzęki, „worki” pod oczami będące wynikiem czynników zewnętrznych – zmęczenie, sztuczne światło, brak świeżego powietrza, dym papierosowy lub powiązane są z innymi problemami zdrowotnymi.
Pielęgnacja skóry wokół oczu
W przypadku kobiet podstawową i obowiązkową czynnością powinien być dokładny i prawidłowo wykonany demakijaż. Pozostałość kolorowych kosmetyków może bowiem podrażniać skórę oczu, jak również powodować zapalenie spojówek. Demakijaż należy wykonywać delikatnie, bez nadmiernego rozciągania skóry, używając w tym celu specjalnych płynów. Mają one za zadanie usunięcie zanieczyszczeń, jak również kojenie i pielęgnację delikatnej skóry powiek.
Bardzo ważnym elementem dbania o skórę okolic oczu jest dobór odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego. Żel lub krem należy stosować rano i wieczorem, nanosząc go na górna i dolną powiekę, a następnie delikatnie wklepując.
Składniki dermokosmetyków pod oczy
Pożądanymi składnikami dermokosmetyków pod oczy są witaminy. Witamina E chroni skórę przed wolnymi rodnikami, witamina F zapewnia jej właściwe nawilżenie, witamina C natomiast wygładza drobne zmarszczki i rozjaśnia cienie. Dodatek D-pantenolu (prowitaminy B5) będzie działał przeciwzapalnie i łagodząco na podrażnienia oraz będzie uelastyczniał skórę i chronił ją przed szkodliwym działaniem promieni UV.
Produkty z alantoiną
Do częstych składników preparatów pielęgnacyjnych należy także alantoina (pochodna mocznika). Działa ona łagodząco, regenerująco, przyspiesza odnowę i gojenie uszkodzonego naskórka. Wykazuje działanie nawilżające, powoduje wygładzenie i zmiękczanie skóry. Preparaty z alantoiną polecane są szczególnie do pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń i podrażnień. W kosmetykach do oczu popularne są także składniki roślinne – wyciągi z rumianku, aloesu, nagietka, kasztanowca, bławatka, bluszczu, siemienia lnianego czy ryżu. Mają one za zadanie działać ochronnie, łagodząco, nawilżająco, rozjaśniająco, przeciwzmarszczkowo, wzmacniać naczynka krwionośne i redukować obrzęki.
Ekstrakty, substancje natłuszczające i maski
W składzie preparatów do stosowania na okolicę oczu spotyka się także ekstrakty pozyskiwane z herbaty i kawy, działające antyoksydacyjnie oraz wzmacniająco na system odpornościowy skóry. Kofeina stymuluje przemianę materii, zmniejsza obrzęki, przyspieszając efekt drenażu tkanek, poprawia mikrokrążenie krwi i zwiększa sprężystość skóry. W produktach kosmetycznych coraz częściej można spotkać także substancje, które hamują przekazywanie impulsów nerwowych do włókien mięśniowych. W ten sposób zapobiegają ich kurczeniu, ograniczają pracę mięśni, co prowadzi do znacznego ograniczenia zmarszczek mimicznych, tzw. „kurzych łapek”. Innymi składnikami, które dodaje się do preparatów stosowanych wokół oczu są oleje roślinne, masło shea, masło kakaowe – które zabezpieczają, natłuszczają i uelastyczniają skórę.
W sytuacji, kiedy jest potrzebna szybka regeneracja skóry okolicy oka, dostępne są specjalne płatki i maski, przynoszące natychmiastowe napięcie, odświeżenie i rozświetlenie skóry.
Na co jeszcze zwracać uwagę?
Skóra wokół oczu wymaga wielokierunkowej dbałości. Aby cieszyć się świeżym spojrzeniem powinno się zadbać o odpowiednią ilość snu i odpowiednią ilość wypijanej wody. Praca przy ekranie komputera, tabletu, telefonu powinna zakładać przerwy, aby oczy mogły odpocząć i zregenerować się. Poza tym należy unikać zadymionych pomieszczeń i wystawiania skóry na bezpośrednią ekspozycję słoneczną. Niezbędna jest także odpowiednia dieta i dbanie o dobrą kondycję organizmu. Preparaty do pielęgnacji skóry wokół oczu powinny chronić tę delikatną okolicę, regenerować ją, wygładzać zmarszczki, poprawiać jędrność skóry oraz niwelować cienie i obrzęki pod oczami.
W doborze odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych może pomóc dermatolog lub doświadczony kosmetolog. Zapraszamy zatem do kontaktu z nami.