Trądzik różowaty
Zakupy bez rejestracji !
Wszelkie kody rabatowe będą przysługiwać TYLKO zalogowanym użytkownikom. Zachęcamy do założenia Konta Pacjenta.
Skóra dotknięta trądzikiem różowatym wymaga odpowiedniego i delikatnego traktowania.
Produkty pielęgnacyjne powinny być pozbawione jakichkolwiek substancji drażniących, które mogą pogorszyć stan skóry. Wskazane są natomiast dermokosmetyki, których składniki będą minimalizować rumień, uszczelniać i uelastyczniać naczynia krwionośne oraz poprawiać funkcję ochronną bariery naskórkowej, co zwiększy jej odporność na działanie czynników zewnętrznych.
Filtruj wg ceny
Kategorie
Marka
- Codage (1)
- Cosmetics 27 (3)
- Medik 8 (5)
Rodzaj skóry
- Skóra atopowa (7)
- Skóra dojrzała (5)
- Skóra naczyniowa (7)
- Skóra problematyczna (7)
- Skóra sucha (7)
- Skóra tłusta (4)
- Skóra wrażliwa (8)
Problemy skóry
Profilaktyka
Forma preparatu
Okolica stosowania
- Szyja/dekolt (7)
- Twarz (9)
Pojemność
Wyświetlanie wszystkich wyników: 9
DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY
Dermokosmetyki na trądzik różowaty mogą skutecznie łagodzić przebieg choroby oraz wzmacniać skórę i wpływać na jej regenerację.
Czym jest trądzik różowaty i kiedy zacząć stosować dermokosmetyki?
Trądzik różowaty, czyli Rosacea, to przewlekłe i pojawiające się dość często schorzenie skórne, występujące zazwyczaj na twarzy, które można wyleczyć za pomocą dermokosmetyków. Choroba ta rozpoczyna się zwykle niepozornie, mianowicie od pojawiania się częstych „rumieńców” na twarzy, tzw. czerwienienia się, rozszerzonych naczynek. Wiele osób bagatelizuje ten objaw i nie zdaje sobie sprawy z konieczności leczenia. Nieleczony w swojej początkowej fazie trądzik stopniowo przechodzi w kolejne, coraz to bardziej zaawansowane fazy, przybierające na skórze postać krostek i grudek, którym towarzyszyć może nawet przerost podskórnej tkanki łącznej i gruczołów łojowych.
Pierwszym krokiem do rozpoczęcia skutecznego leczenia schorzenia jest konsultacja z dermatologiem. Lekarz oceni stan skóry i przeprowadzi wywiad medyczny, co pozwoli na wdrożenie odpowiedniego leczenia.
W terapii trądziku, w zależności od zaawansowania choroby, stosuje się najczęściej nowoczesną laseroterapię, leczenie miejscowe oraz doustne, jak również pielęgnację domową odpowiednimi dermokosmetykami.
Unikanie czynników wyzwalających chorobę
W przypadku trądziku różowatego bardzo ważna jest uważność i unikanie czynników, które mają wpływ na wyzwalanie zmian. Po pierwsze należy bezwzględnie unikać wystawiania skóry na ekspozycję słoneczną i koniecznie używać preparatów zawierających filtry UV, niezależnie od pogody i pory roku. Najtrudniejszymi okresami dla osób z Rosacea jest upalne lato i mroźna zima, gdyż wtedy objawy mogą się nasilać. Innymi czynnikami, które zaostrzają przebieg choroby, są – sauna, gorące kąpiele, nagłe zmiany temperatur, palenie papierosów, gorące i pikantne potrawy, alkohol, mocna kawa i herbata, cytrusy oraz czekolada.
Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym za pomocą dermokosmetyków
Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym z wykorzystaniem dermokosmetyków jest podobna do pielęgnacji cery wrażliwej. Bardzo ważna jest profilaktyka, czyli dbanie o prawidłową barierę naskórkową, płaszcz hydrolipidowy oraz stosowanie preparatów uszczelniających naczynia krwionośne.
Jakie produkty stosować?
Do oczyszczania skóry i demakijażu powinno się stosować mleczka, żele, pianki, toniki, które dedykowane są cerze naczynkowej i nie posiadają w składzie alkoholu, mogącego powodować podrażnienia. Należy sięgać po kosmetyki, które nie zawierają również substancji drażniących, barwników, kompozycji zapachowych czy konserwantów.
W produktach pożądane będą natomiast substancje, które obkurczają, wzmacniają i uelastyczniają ściany naczyń krwionośnych. Do takich składników należą – flawonoidy, escyna, witaminy C, B3, K, arnika, ruta, wyciągi roślinne z kory dębu, miłorzębu i kasztanowca. Substancje te wpływają ponadto na przepływ krwi, poprawiając odżywienie tkanek. W przypadku kosmetyków do wrażliwej cery naczyniowej dodaje się do nich także alantoinę i D-pantenol, które mają za zadanie ukoić i nawilżyć skórę oraz zmniejszyć przeznaskórkową utratę wody.
Retinol
W terapii tego problemu stosowany jest również retinol, który zmniejsza zaczerwienienia oraz wpływa pozytywnie na normalizację nieprawidłowego rogowacenia w obrębie mieszków włosowych. Stosowany jest on w przypadku skóry tłustej, jak również suchej, a regularnie aplikowany zmniejszy szorstkość skóry oraz dodatkowo zniweluje oznaki starzenia.
Co z peelingami?
W przypadku skóry naczyniowej i trądziku różowatego nieodpowiednie będą ziarniste peelingi, które mogą powodować dodatkowe podrażnienia. Warto natomiast stosować peelingi enzymatyczne, które delikatnie usuną zrogowaciały naskórek. Po peelingu wskazane jest zastosowanie łagodzącej maski, np. na bazie alg, które bogate są w składniki mineralne oraz mikro- i makroelementy. Odpowiednia będzie także maska z czerwoną glinką, posiadająca właściwości antyseptyczne, antybakteryjne oraz aktywizujące procesy odbudowy komórkowej.
Pielęgnacja domowa skóry z trądzikiem będzie skuteczna, o ile zadba się o jej regularność. Odpowiednio dobrane dermokosmetyki będą redukowały problem naczyniowy, łagodziły uczucia pieczenia, ściągnięcia, łuszczenia, będą odżywiały i chroniły skórę przed wolnymi rodnikami.
Zapraszamy do skonsultowania się z naszymi specjalistami, którzy ocenią stan skóry i zaawansowanie problemu, co pozwoli im na zaproponowanie terapii i wskazanie właściwej pielęgnacji.