Fotoprotekcja
Zakupy bez rejestracji !
Wszelkie kody rabatowe będą przysługiwać TYLKO zalogowanym użytkownikom. Zachęcamy do założenia Konta Pacjenta.
Filtruj wg ceny
Kategorie
Marka
- Medik 8 (4)
- Mesoestetic (4)
- Retix C (1)
- Skinbetter Science (3)
- Teoxane (2)
Rodzaj skóry
- Skóra atopowa (5)
- Skóra dojrzała (11)
- Skóra naczyniowa (11)
- Skóra problematyczna (14)
- Skóra sucha (12)
- Skóra tłusta (11)
- Skóra wrażliwa (14)
Problemy skóry
Profilaktyka
- Działanie Anti-Aging (11)
- Nawilżanie skóry (11)
Forma preparatu
Okolica stosowania
- Ciało (2)
- Dłonie (2)
- Okolica oka (2)
- Szyja/dekolt (13)
- Twarz (13)
Pojemność
Wyświetlanie wszystkich wyników: 14
KREMY PRZECIWSŁONECZNE
Fotoprotekcja to ochrona przed działaniem promieniowania słonecznego za pomocą kremów przeciwsłonecznych. Przebywanie na słońcu jest co prawda przyjemne i zdrowe, ale taka aktywność stosowana w nadmiarze może poważnie zaszkodzić – skutkować oparzeniem i uszkodzeniem skóry. Na te przykre konsekwencje narażone są szczególnie osoby o jasnej karnacji, dzieci i osoby starsze. Fotoprotekcja może być naturalna i sztuczna. Naturalną ochronę zapewnia nam melanina zawarta w skórze, która jako pigment skutecznie przechwytuje i absorbuje promienie UV. Fotoprotekcja sztuczna polega natomiast na stosowaniu dermokosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi, jak również osłanianiu ciała ubraniem, noszeniu kapelusza czy czapki z daszkiem chroniącym skórę twarzy, zakładaniu okularów przeciwsłonecznych oraz unikaniu ekspozycji na słońce w czasie jego największego nasilenia.
DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ KREMY PRZECIWSŁONECZNE? SZKODLIWE PROMIENIOWANIE UV
Kremy przeciwsłoneczne warto stosować ze względu na promieniowanie UV, które ma negatywny wpływ na kondycję skóry. Słońce emituje promieniowanie o różnej długości fal. Zalicza się do niego – podczerwień (niedostrzegalna dla ludzkiego oka), światło widzialne (to, które „razi” nas w oczy) oraz promieniowanie ultrafioletowe (UVC, UVB oraz UVA). Podczerwień nie ma żadnego wpływu na człowieka. Promieniowanie UVB, w zależności od pory roku i dnia, przybiera różne natężenia. Najsilniej oddziałuje na nas latem w godzinach między 10:00 a 15:00 – wtedy też nie powinniśmy wystawiać się na jego wzmożone działanie, gdyż to ono głównie odpowiada za poparzenia słoneczne. Co warto zauważyć dzięki UVB syntetyzowana jest witamina D3 w skórze.
Promieniowanie UVA natomiast jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ jego natężenie nie jest warunkowane porą roku, pogodą, ani godziną ekspozycji słonecznej, przenika przez chmury. Oddziałując na naskórek dociera ono następnie do najgłębszych warstw skóry i wywołuje w nich zmiany. Promieniowanie UVA emitują także lampy w solariach. Promieniowanie UVA i UVB są więc odpowiedzialne są za odczyny rumieniowe, oparzenia słoneczne, przyśpieszone starzenie skóry, jej suchość, za przebarwienia i zmiany nowotworowe. Jeżeli chodzi natomiast o promieniowanie UVC jest ono wychwytywane przez osłaniającą ziemię warstwę ozonową.
FOTOSTARZENIE
Działania profilaktyczne, czyli rozsądne korzystanie z kąpieli słonecznych i ochrona skóry przed szkodliwością promieniowania UV, to najlepsza profilaktyka nie tylko przeciw oparzeniom, ale także przeciwko procesom fotostarzenia. Skóra poddana przewlekłej ekspozycji na słońce ulega bowiem znacznie przyspieszonym procesom starzenia. Typowymi objawami fotouszkodzenia są zmiany widoczne „gołym okiem” – skóra jest sucha, szorstka, pojawiają się na niej zmarszczki, miejscowe rogowacenia, przebarwienia, popękane naczynka, wykazuje ona także zmniejszoną elastyczność, czyli staje się wiotka. Zmiany degeneracyjne zachodzą także wewnątrz skóry, czyli w tkance podskórnej – m.in. zmniejsza się grubości naskórka, dochodzi do rozpadu i zaniku kolagenu oraz elastyny.
Umiejętne korzystanie z ekspozycji słonecznych powinno być realizowane już od najwcześniejszych dni życia, początkowo przez rodziców/opiekunów, a później przez nas, jako dorosłych.
KREMY PRZECIWSŁONECZNE Z FILTRAMI UV
Przed niekorzystnymi konsekwencjami promieniowania można jednak uchronić się, wdrażając m.in. fotoprotekcję opartą na kremach przeciwsłonecznych z filtrem.
Istnieje duży wybór takich dermokosmetyków. Na opakowaniu powinna znaleźć się informacja o tym, jaki rodzaj filtra został zastosowany (chemiczny czy mineralny), przed jakim promieniowaniem UV chroni dany produkt oraz jaki współczynnik SPF posiada. SPF określa zdolność ochrony przeciwsłonecznej oraz wysokość filtra. Najniższa jego wartość wynosi 10 i taka powinna być wystarczająca wiosną i jesienią. Najwyższa wartość SPF wynosi 50 i sprawdzi się ona w upalne letnie miesiące oraz podczas zimowych wojaży w górach. Filtry chemiczne pochłaniają promienie UV, zamieniając je w nieszkodliwe ciepło. Filtry mineralne natomiast tworzą na skórze niewidzialną barierę odbijającą i rozpraszającą promienie.
Należy pamiętać o tym, że jednorazowa aplikacja kosmetyku jest niewystarczająca, nawet jeśli użyjemy produktu z najwyższym filtrem. Ochronną warstwę kosmetyku należy zastosować ok. 30 min. przed wyjściem na słońce a po ok. 2 godzinach nałożyć krem ponownie i cyklicznie powtarzać tę czynność. Nie powinno się stosować preparatów po upływie ich terminu ważności, gdyż nie będą już wtedy spełniać należycie swojej funkcji.
PIELĘGNACJA SKÓRY PO OPALANIU
Skóra wystawiana na ekspozycję słoneczną potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, aby móc się właściwie zregenerować. W tym celu warto sięgać po dermokosmetyki nawilżające i odbudowujące barierę ochronną naskórka, posiadające w swoim składzie np. kwas hialuronowy, masło shea, fitoceramidy, glikozaminoglikany. Składniki, które będą łagodzić ewentualne podrażnienia, których warto szukać w kremach to alantoina i d-panthenol. Witaminy A, C, E oraz flawonoidy będą natomiast regenerować skórę i zmniejszające liczbę szkodliwych wolnych rodników.
PROFILAKTYKA CZERNIAKA
Promieniowanie UVA i UVB mogą powodować także groźne zmiany na skórze, w tym czerniaka – groźny nowotwór. Warto więc przyglądać się wszelkim zmianom i raz lub dwa razy do roku odwiedzić dermatologa, który przeprowadzi dermatoskopowe badanie skóry.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy po zebraniu wywiadu, podpowiedzą jaki rodzaj fotoprotekcji zastosować, aby skutecznie ochronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego Care4Skin, gdzie znajdziecie dermokosmetyki odpowiadające potrzebom każdego rodzaju skóry.