Skip to content

Profesjonalne kosmetyki
dla każdego

Każda skóra potrzebuje właściwie dopasowanej pielęgnacji. Wybór odpowiednich produktów powinien być podyktowany jej wiekiem biologicznym oraz płcią. Innej dbałości wymaga męska cera, innej delikatniejsza kobieca, jeszcze innej młoda nastoletnia skóra z problemem trądziku.

DLA KOBIET

Skóra kobiet jest znacznie delikatniejsza niż skóra mężczyzn, dlatego szybciej uwidacznia się na niej upływ czasu. Ze względu na stosowanie makijażu, skóra pań jest dodatkowo obciążona, więc codzienny dokładny demakijaż to podstawa zachowania promiennej i czystej cery. Ponadto podstawowe czynności w pielęgnacji kobiecej skóry to nawilżanie, odżywianie, regeneracja oraz ochrona. Specjalną opieką należy obdarzyć skórę wokół oczu, na szyi i dłoniach, na których oznaki starzenia widać najszybciej.

DLA MĘŻCZYZN

Skóra mężczyzn różni się od skóry kobiet, jest znacznie grubsza i mocniejsza, skuteczniej zatrzymuje w sobie wodę, jest też mniej podatna na uszkodzenia i wolniej się starzeje, nie jest jednak bezproblemowa. Jeżeli już pojawiają się na niej zmarszczki, są o wiele głębsze i bardziej widoczne. Panowie częściej doświadczają problemu błyszczenia, rozszerzonych porów, zmian trądzikowych oraz zapalenia mieszków włosowych w obrębie brody, policzków i szyi związanych z codziennym goleniem. O męską skórę należy odpowiednio dbać, dlatego warto, aby panowie sięgali po produkty dedykowane specjalnie dla nich.

DLA NASTOLATKÓW

Najczęstszym problemem nastolatków jest trądzik i nadmierne przetłuszczanie skóry, co spowodowane jest zwiększoną aktywnością gruczołów łojowych. Młoda skóra może także ulegać podrażnieniu i przesuszać się. Podstawa pielęgnacji w tym przypadku to odpowiednie oczyszczanie skóry, jej tonizowanie oraz stosowanie produktów łagodzących ewentualne stany zapalne, zaskórniki i zmniejszające łojotok. Preparaty powinny być właściwie dobrane, aby wykazywały skuteczność, jednocześnie nie podrażniając dodatkowo wrażliwej skóry.

DLA SKÓRY DOJRZAŁEJ

Skóra dojrzała potrzebuje szczególnego wsparcia w pielęgnacji. Wśród składników preparatów powinny znaleźć się takie, które będą pobudzać i wzmacniać naturalne mechanizmy skóry oraz takie, które zapewnią jej kompleksowe odżywienie i ochronę. Odpowiednie dermokosmeceutyki będą dostarczać skórze substancji spowalniających procesy starzenia, niwelować widoczne oznaki starzenia oraz wpływać na poprawę jej kondycji.

KOSMETYKI WEGAŃSKIE

Wegańskie kosmetyki to rozwiązanie dla osób wybierających produkty, których formuły są wolne od wszelkich składników pochodzenia odzwierzęcego a dodatkowo nie były testowane na zwierzętach. Składy tych kosmetyków są w większości ekologiczne i zawierają naturalne składniki, najczęściej pochodzenia roślinnego. Takie receptury są łatwo przyswajalne i bardzo dobrze tolerowane przez skórę.

Path 2 Created with Sketch.

CARE 4 SKIN

Więcej niż sklep

Na platformie Care4Skin znajdziecie Państwo informacje, w formie porad i artykułów, dotyczące dbania o skórę. Ponadto dzięki stałej współpracy Care4skin z Kaniowscy Clinic macie możliwość skorzystania z konsultacji online z kosmetologiem i/lub lekarzem dermatologiem, którzy pomogą w doborze odpowiedniej pielęgnacji. Tutaj także w szybki i prosty sposób zakupicie polecane Wam produkty.
Możemy zaoferować Państwu preparaty dopasowane indywidualnie do aktualnych potrzeb Waszej skóry. Narzędziami, które pomagają nam w doborze właściwej dedykowanej pielęgnacji są ankieta/karta pacjenta oraz dokładny wywiad dermatologiczny. Takie spersonalizowane podejście pozwala nam na dostarczenie Państwa skórze tego, czego właśnie potrzebuje.