Kosmetyki do cery problematycznej
- Home
- Problemy skórne
Skóra jest codziennie narażona na działanie czynników zewnętrznych, jej kondycja zależy także od naszego trybu życia, diety, chorób współistniejących, czy predyspozycji genetycznych. Leczenie zmian manifestujących się na skórze w postaci m.in. suchości, przebarwień, rozszerzonych porów, popękanych naczynek, trądziku, zmarszczek należy wspierać odpowiednią pielęgnacją domową.
PRZEBARWIENIA
Przebarwienia widoczne na skórze związane są z zaburzeniami barwnikowymi będącymi skutkiem nadmiernej produkcji melaniny. Zmiany pojawiają się najczęściej na twarzy, dekolcie, dłoniach a przyczyny ich powstawania mogą być różne. Przebarwienia mogą przybierać postać delikatnych piegów, plam posłonecznych, jak również rozleglejszych zmian. Domowa terapia odpowiednimi preparatami depigmentacyjnymi może skutecznie wpływać na wyrównanie kolorytu i rozjaśnienie skóry.
ZMARSZCZKI
Zmarszczki to objaw zachodzących w skórze procesów starzenia, mogą być one także efektem nadmiernej mimiki. Profilaktyczne działania pielęgnacyjne i dostarczanie skórze odpowiednich składników może opóźniać ich pojawienie się. W przypadku widocznych już zmarszczek, właściwie dobrane preparaty będą niwelować zmiany i zapobiegać pogłębianiu się problemu. Produkty przeciwzmarszczkowe powinny być zatem dopasowane do aktualnej kondycji i bieżących potrzeb skóry.
UTRATA JĘDRNOŚCI
Wraz z upływem czasu zmniejsza się jakość oraz ilość włókien kolegenowych i elastynowych, w wyniku czego skóra stopniowo traci jędrność i sprężystość. W codziennej pielęgnacji warto stosować produkty, które będą zawierały w swoim składzie substancje wpływające na regenerację i odbudowę głębszych warstw skóry oraz stymulujących produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.
TRĄDZIK RÓŻOWATY
Skóra dotknięta trądzikiem różowatym wymaga odpowiedniego i delikatnego traktowania. Produkty pielęgnacyjne powinny być pozbawione jakichkolwiek substancji drażniących, które mogą pogorszyć stan skóry. Wskazane są natomiast dermokosmetyki, których składniki będą minimalizować rumień, uszczelniać i uelastyczniać naczynia krwionośne oraz poprawiać funkcję ochronną bariery naskórkowej, co zwiększy jej odporność na działanie czynników zewnętrznych.
TRĄDZIK POSPOLITY
Trądzik pospolity to powszechna choroba skóry dotykająca młodzież w okresie dojrzewania. Zmiany trądzikowe – krostki z odczynem zapalnym, grudki, zaskórniki coraz częściej zaczynają jednak także pojawiać się u osób dorosłych. Odpowiednia dbałość o skórę z niedoskonałościami i właściwie dobra pielęgnacja pozwalają regulować pracę gruczołów łojowych i łagodzić objawy choroby.
ROZSZERZONE PORY
Problem rozszerzonych porów dotyczy głównie skóry tłustej oraz mieszanej i są one zazwyczaj konsekwencją zbyt intensywnie pracujących gruczołów łojowych. Pielęgnacja skóry w tym przypadku powinna polegać na dokładnym oczyszczaniu i nawilżaniu oraz stosowaniu preparatów zawierających łagodne składniki regulujące wydzielanie sebum
REGENERACJA I UKOJENIE
Skóra wrażliwa, skłonna do alergii, podrażniona wymaga troskliwej pielęgnacji i stosowania kosmetyków, których składniki będą działały na nią kojąco i regenerująco. Preparaty powinny zawierać substancje łagodzące, nawilżające i natłuszczające, tworzące na powierzchni skóry barierę ochronną.
BLIZNY
Oprócz zabiegów redukujących blizny, ważna jest także ich właściwa pielęgnacja. Odpowiednie preparaty będą działały wspomagająco na wygładzanie powierzchni blizny, jej uelastycznianie i ujednolicanie kolorytu skóry. Terapia poprzez korzystny wpływ na metabolizm komórek skóry i jej odbudowę powinna przynieść zmniejszenie widoczności i poprawa wyglądu blizn.
ZASKÓRNIKI I WYPRYSKI
Niedoskonałości pojawiające się na skórze są w dużej mierze spowodowane nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużo sebum. W konsekwencji na skórze uwidaczniają się wypryski, zaskórniki, podrażnienie, zaczerwienienie a nawet stan zapalny. Dermokosmetyki do tzw. skóry problematycznej będą działać przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przyspieszać gojenie zmian i regulować wydzielanie sebum.
OCZYSZCZANIE SKÓRY
Prawidłowe i dokładne oczyszczanie to pierwszy i najważniejszy krok pielęgnacyjny każdego rodzaju skóry. W ciągu dnia na twarzy gromadzą się zanieczyszczenia, które w połączeniu z potem, sebum i resztkami kosmetyków mogą zatykać pory, przyczyniać się do pojawiania się zaskórników i wykwitów, czy nasilać stany zapalne. Rodzaj oczyszczania powinno dostosować się od wymagań skóry. W składzie kosmetyków unikając natomiast alkoholu i zwykłego mydła.
NAWILŻENIE SKÓRY
Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek skóry. Wspomaga ona procesy regeneracyjne, zapewnia włóknom kolagenowym i elastynowym odpowiednią budowę i żywotność, spowalniając tym samym proces starzenia skóry. Woda jest także budulcem jej płaszcza hydrolipidowego, który stanowi jej naturalną barierę ochronną. Należy dbać o prawidłowe nawilżanie skóry, gdyż przesuszona ulegać może podrażnieniom, traci elastyczność, jędrność i zdrowy koloryt.