Włosy
Zakupy bez rejestracji !
Wszelkie kody rabatowe będą przysługiwać TYLKO zalogowanym użytkownikom. Zachęcamy do założenia Konta Pacjenta.
Zdrowe i mocne włosy to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a część z nich musi się mierzyć z problemem ich wypadania. Należy pamiętać, że na kondycję włosów wpływa wiele różnych czynników – sposób odżywiania, tryb życia, jak i właściwa pielęgnacja. Codziennie tracimy około 100 włosów i jest to fizjologiczny proces, związany z naturalnym cyklem życia włosa. To, co powinno nas zastanowić, to ich wyraźnie zwiększona utrata. W takiej sytuacji ważne jest szybka reakcja i znalezienie przyczyny, aby móc powstrzymać problem, zapobiec jego rozwojowi i właściwie wzmocnić włosy.
Filtruj wg ceny
Kategorie
Marka
Rodzaj skóry
- Skóra dojrzała (2)
- Skóra problematyczna (2)
- Skóra sucha (2)
- Skóra tłusta (2)
Problemy skóry
Profilaktyka
Forma preparatu
- Na dzień (2)
- Na noc (2)
- odżywka do włosów (1)
- Olejek (2)
- Serum (1)
- Suplement diety (2)
- szampon (1)
Okolica stosowania
- Ciało (2)
- Szyja/dekolt (2)
- Twarz (2)
Pojemność
Wyświetlanie wszystkich wyników: 7
CO WPŁYWA NA KONDYCJĘ WŁOSÓW I JAKIE MOGĄ BYĆ PRZYCZYNY ICH WYPADANIA?
Ilość i jakość włosów zależy w dużej mierze od uwarunkowań genetycznych, rasy, regionu czy pochodzenia, ale poszukując przyczyn ich ewentualnego wypadania, należy zwrócić uwagę na kondycję całego organizmu, na co wpływa tryb życia, sposób odżywiania i traktowanie naszych włosów. Jeżeli jesteśmy przemęczeni i narażeni na stres, nie przykładamy wagi do zdrowego odżywiania, odbije się to na naszym zdrowiu, wyglądzie zewnętrznym, jak również wyglądzie naszych włosów. Organizm bowiem najpierw zaopatruje w substancje odżywcze organy niezbędne nam do życia. Jeżeli dostarczamy tych substancji niewiele, może ich zabraknąć dla włosów, w wyniku czego mogą być słabej jakości i dodatkowo zacząć nadmiernie wypadać.
ISTOTA PIELĘGNACJI
To, w jakiej kondycji będą nasze włosy, zależy też od sposobu ich pielęgnacji. Częste używanie suszarek, lokówek, prostownic, mocne upinanie fryzury, zbyt agresywne rozczesywanie czy chodzenie spać z mokrymi włosami sprawia, że stają się one suche, matowe, łamią się a ich końcówki ulegają rozdwojeniu.
Kolejną kwestią, która może niekorzystnie wpływać na kondycję włosów, jest stosowanie niewłaściwej pielęgnacji. Nieodpowiednie są kosmetyki zawierające SLS, DEA, glikole – to silnie działające składniki chemiczne, mogące wywoływać reakcje alergiczne skóry głowy, co odbić się może także niekorzystnie na włosach.
NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY PROBLEMU
Nadmierne tracenie włosów oraz łysienie mogą pojawić się u niektórych osób już w wieku dojrzewania, najczęściej jednak przypadłość ta dotyka osób w średnim i starszym wieku.
Utrata włosów ma najczęściej podłoże genetyczne, ale jest też szereg innych czynników wywołujących ten problem – problemy zdrowotne, w tym choroby autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne np. związane z ciążą, stosowanie farmakoterapii, niedobory witaminowe, nieodpowiednia dieta, niewłaściwy styl życia np. używki, nadmiar stresu powodujący stany zapalne w organizmie, zmniejszanie się ilości włosów związane z wiekiem. Czynniki te mogą się również na siebie nakładać.
LECZENIE WYPADANIA WŁOSÓW
W związku z tym, że kwalifikując przyczyny wypadania włosów mamy do czynienia ze zróżnicowanymi etiologiami ważne jest, aby postawić właściwe rozpoznanie i dobrać odpowiednie leczenie. Lekarz dermatolog przeprowadza w tym celu wnikliwy wywiad, zleca wykonanie potrzebnych badań, które dadzą m.in. obraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta.
Właściwe zdiagnozowanie podłoża utraty włosów i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia, dają szansę na zatrzymanie problemu.
Terapie, które można zastosować w gabinecie dermatologicznym:
– mezoterapia specjalistycznym koktajlem
– mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
– mezoterapia z komórkami macierzystymi
– zabieg dr Cyj
– karboksyterapia
– naświetlanie LED
Oprócz zabiegów wykonywanych przez lekarza, bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja domowa, która jest nieodłącznym elementem terapii.
ZALECENIA PIELĘGNACYJNE
Aby włosy mogły rosnąć niezbędne są im mikro- i makroelementy, witaminy, czynniki wzrostu, które zasilają komórki macierzyste mieszków włosowych. Niedobór składników mineralnych i niewystarczająco odżywione cebulki mogą powodować osłabienie i utratę włosów. Istotnymi w diecie i ewentualnie suplementacji są więc – miedź, cynk, selen, aminokwasy, biotyna.
Istotną kwestią dla kondycji i wyglądu włosów jest sposób ich czesania – powinno się to robić delikatnie, przy pomocy szczotki z naturalnym włosiem. Mycie włosów zbyt gorącą wodą, mocne ich upinanie, inwazyjne zabiegi, nadmiar kosmetyków, częste używanie prostownicy czy lokówki wpływają negatywnie na stan włosów powodując ich przesuszenie, łamliwość i w konsekwencji nadmierne wypadanie.
JAKIE KOSMETYKI STOSOWAĆ?
Aby włosy były w dobrej kondycji zalecane jest stosowanie kosmetyków z tzw. dobrym składem. Najlepsze będą te, które zawierają składniki pochodzenia naturalnego.
W szamponach czy odżywkach unikać należy natomiast takich dodatków jak m.in: parabeny, SLS, SLES, Cocamidopropyl Betaine, Dimethicone (latex, silicon), PEG/PPG, Propylene glycol/xylene glycol.
Odpowiednio dobrana terapia oraz właściwa pielęgnacja skóry głowy mogą skutecznie powstrzymać nadmierną utratą włosów i sprawić, że włosy będą zdrowe, odżywione i pełne blasku. Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami!