Skip to content

Kosmetyki do cery problematycznej

Skóra jest codziennie narażona na działanie czynników zewnętrznych, jej kondycja zależy także od naszego trybu życia, diety, chorób współistniejących, czy predyspozycji genetycznych. Leczenie zmian manifestujących się na skórze w postaci m.in. suchości, przebarwień, rozszerzonych porów, popękanych naczynek, trądziku, zmarszczek należy wspierać odpowiednią pielęgnacją domową.

PRZEBARWIENIA

Przebarwienia widoczne na skórze związane są z zaburzeniami barwnikowymi będącymi skutkiem nadmiernej produkcji melaniny. Zmiany pojawiają się najczęściej na twarzy, dekolcie, dłoniach a przyczyny ich powstawania mogą być różne. Przebarwienia mogą przybierać postać delikatnych piegów, plam posłonecznych, jak również rozleglejszych zmian. Domowa terapia odpowiednimi preparatami depigmentacyjnymi może skutecznie wpływać na wyrównanie kolorytu i rozjaśnienie skóry.

ZMARSZCZKI

Zmarszczki to objaw zachodzących w skórze procesów starzenia, mogą być one także efektem nadmiernej mimiki. Profilaktyczne działania pielęgnacyjne i dostarczanie skórze odpowiednich składników może opóźniać ich pojawienie się. W przypadku widocznych już zmarszczek, właściwie dobrane preparaty będą niwelować zmiany i zapobiegać pogłębianiu się problemu. Produkty przeciwzmarszczkowe powinny być zatem dopasowane do aktualnej kondycji i bieżących potrzeb skóry.

UTRATA JĘDRNOŚCI

Wraz z upływem czasu zmniejsza się jakość oraz ilość włókien kolegenowych i elastynowych, w wyniku czego skóra stopniowo traci jędrność i sprężystość. W codziennej pielęgnacji warto stosować produkty, które będą zawierały w swoim składzie substancje wpływające na regenerację i odbudowę głębszych warstw skóry oraz stymulujących produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

TRĄDZIK RÓŻOWATY

Skóra dotknięta trądzikiem różowatym wymaga odpowiedniego i delikatnego traktowania. Produkty pielęgnacyjne powinny być pozbawione jakichkolwiek substancji drażniących, które mogą pogorszyć stan skóry. Wskazane są natomiast dermokosmetyki, których składniki będą minimalizować rumień, uszczelniać i uelastyczniać naczynia krwionośne oraz poprawiać funkcję ochronną bariery naskórkowej, co zwiększy jej odporność na działanie czynników zewnętrznych.

TRĄDZIK POSPOLITY

Trądzik pospolity to powszechna choroba skóry dotykająca młodzież w okresie dojrzewania. Zmiany trądzikowe – krostki z odczynem zapalnym, grudki, zaskórniki coraz częściej zaczynają jednak także pojawiać się u osób dorosłych. Odpowiednia dbałość o skórę z niedoskonałościami i właściwie dobra pielęgnacja pozwalają regulować pracę gruczołów łojowych i łagodzić objawy choroby.

ROZSZERZONE PORY

Problem rozszerzonych porów dotyczy głównie skóry tłustej oraz mieszanej i są one zazwyczaj konsekwencją zbyt intensywnie pracujących gruczołów łojowych. Pielęgnacja skóry w tym przypadku powinna polegać na dokładnym oczyszczaniu i nawilżaniu oraz stosowaniu preparatów zawierających łagodne składniki regulujące wydzielanie sebum

REGENERACJA I UKOJENIE

Skóra wrażliwa, skłonna do alergii, podrażniona wymaga troskliwej pielęgnacji i stosowania kosmetyków, których składniki będą działały na nią kojąco i regenerująco. Preparaty powinny zawierać substancje łagodzące, nawilżające i natłuszczające, tworzące na powierzchni skóry barierę ochronną.

BLIZNY

Oprócz zabiegów redukujących blizny, ważna jest także ich właściwa pielęgnacja. Odpowiednie preparaty będą działały wspomagająco na wygładzanie powierzchni blizny, jej uelastycznianie i ujednolicanie kolorytu skóry. Terapia poprzez korzystny wpływ na metabolizm komórek skóry i jej odbudowę powinna przynieść zmniejszenie widoczności i poprawa wyglądu blizn.

ZASKÓRNIKI I WYPRYSKI

Niedoskonałości pojawiające się na skórze są w dużej mierze spowodowane nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużo sebum. W konsekwencji na skórze uwidaczniają się wypryski, zaskórniki, podrażnienie, zaczerwienienie a nawet stan zapalny. Dermokosmetyki do tzw. skóry problematycznej będą działać przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przyspieszać gojenie zmian i regulować wydzielanie sebum.

OCZYSZCZANIE SKÓRY

Prawidłowe i dokładne oczyszczanie to pierwszy i najważniejszy krok pielęgnacyjny każdego rodzaju skóry. W ciągu dnia na twarzy gromadzą się zanieczyszczenia, które w połączeniu z potem, sebum i resztkami kosmetyków mogą zatykać pory, przyczyniać się do pojawiania się zaskórników i wykwitów, czy nasilać stany zapalne. Rodzaj oczyszczania powinno dostosować się od wymagań skóry. W składzie kosmetyków unikając natomiast alkoholu i zwykłego mydła.

NAWILŻENIE SKÓRY

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek skóry. Wspomaga ona procesy regeneracyjne, zapewnia włóknom kolagenowym i elastynowym odpowiednią budowę i żywotność, spowalniając tym samym proces starzenia skóry. Woda jest także budulcem jej płaszcza hydrolipidowego, który stanowi jej naturalną barierę ochronną. Należy dbać o prawidłowe nawilżanie skóry, gdyż przesuszona ulegać może podrażnieniom, traci elastyczność, jędrność i zdrowy koloryt.

Path 2 Created with Sketch.

CARE 4 SKIN

Więcej niż sklep

Na platformie Care4Skin znajdziecie Państwo informacje, w formie porad i artykułów, dotyczące dbania o skórę. Ponadto dzięki stałej współpracy Care4skin z Kaniowscy Clinic macie możliwość skorzystania z konsultacji online z kosmetologiem i/lub lekarzem dermatologiem, którzy pomogą w doborze odpowiedniej pielęgnacji. Tutaj także w szybki i prosty sposób zakupicie polecane Wam produkty.
Możemy zaoferować Państwu preparaty dopasowane indywidualnie do aktualnych potrzeb Waszej skóry. Narzędziami, które pomagają nam w doborze właściwej dedykowanej pielęgnacji są ankieta/karta pacjenta oraz dokładny wywiad dermatologiczny. Takie spersonalizowane podejście pozwala nam na dostarczenie Państwa skórze tego, czego właśnie potrzebuje.