Skip to content

Dermokosmetyki do różnych rodzajów skóry

Nie istnieje kosmetyk uniwersalny. Właściwa ocena rodzaju skóry jest niezbędna w doborze produktów pielęgnacyjnych ściśle odpowiadających jej potrzebom. Zawartość w poszczególnych preparatach składników leczniczych, odżywczych, regenerujących, ochronnych, nawilżających będzie wpływała na przywracanie prawidłowych funkcji skóry.

NACZYNIOWA

Skóra naczynkowa jest zazwyczaj cienka, delikatna i nadwrażliwa, przez co wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ważne w jej przypadku jest stosowanie produktów wzmacniających i uszczelniających naczynka, łagodzących stan zapalny, zaczerwienienie oraz chroniących skórę przed podrażniającymi czynnikami zewnętrznymi.

WRAŻLIWA

Główną cechą skóry wrażliwej jest jej zwiększona reaktywność i obniżony próg tolerancji na różne bodźce, w tym czynniki zewnętrzne. Pojawiające się okresowo zaczerwienienie, podrażnienie, suchość, pieczenie wywołują dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Produkty pielęgnacyjne w przypadku wrażliwej cery powinny być delikatne i dobierane szczególnie ostrożnie, nie powinny zawierać alkoholu, barwików, substancji zapachowych i konserwantów.

SUCHA

Suchość skóry jest wynikiem zaburzonej gospodarki hydrolipidowej. Zbyt niski poziom lipidów sprawia, że warstwa naskórka nie spełnia należycie swojej funkcji ochronnej, przez co skóra narażona jest na utratę wilgoci, staje się mało elastyczna, matowa, szorstka i skłonna do podrażnień. Sucha skóra jest ponadto narażona na szybsze starzenie się i powstawanie zmarszczek. W pielęgnacji najważniejsze jest systematyczne nawilżanie i natłuszczanie skóry oraz jej ochrona przed czynnikami drażniącymi, w tym promieniowaniem UV.

TŁUSTA

Błyszczenie, wynikające z nadmiernej produkcji sebum, rozszerzone pory, wypryski, podrażnienia to najbardziej charakterystyczne cechy skóry tłustej. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki i zbyt intensywne matowienie skóry, mogą nasilać problem. Podstawą pielęgnacji tego rodzaju cery jest dokładne oczyszczanie, normalizacja pracy gruczołów łojowych oraz wbrew pozorom – nawilżanie.

ATOPOWA

Skóra atopowa charakteryzuje się suchością, zaczerwienieniem i swędzeniem, jest skłonna do podrażnień i alergii. Preparaty pielęgnacyjne powinny zapewniać jej właściwy stopień nawilżenia, przywracać równowagę mikrobiomu skóry, odbudowywać warstwę ochronną oraz koić uczucie dyskomfortu.

PROBLEMATYCZNA

Skóra, na której pojawiają się niedoskonałości, takie jak wypryski, krostki, zaskórniki, rozszerzone pory, nadmiar sebum a nawet trądzik dotyczy osób w różnym wieku. Problemy te można skutecznie niwelować wykonując zabiegi zlecone przez lekarza dermatologa. Niezbędna jest także w tym przypadku właściwie dobrana i regularna pielęgnacja domowa.

Path 2 Created with Sketch.

CARE 4 SKIN

Więcej niż sklep

Na platformie Care4Skin znajdziecie Państwo informacje, w formie porad i artykułów, dotyczące dbania o skórę. Ponadto dzięki stałej współpracy Care4skin z Kaniowscy Clinic macie możliwość skorzystania z konsultacji online z kosmetologiem i/lub lekarzem dermatologiem, którzy pomogą w doborze odpowiedniej pielęgnacji. Tutaj także w szybki i prosty sposób zakupicie polecane Wam produkty.
Możemy zaoferować Państwu preparaty dopasowane indywidualnie do aktualnych potrzeb Waszej skóry. Narzędziami, które pomagają nam w doborze właściwej dedykowanej pielęgnacji są ankieta/karta pacjenta oraz dokładny wywiad dermatologiczny. Takie spersonalizowane podejście pozwala nam na dostarczenie Państwa skórze tego, czego właśnie potrzebuje.