Skóra naczyniowa
Zakupy bez rejestracji !
Wszelkie kody rabatowe będą przysługiwać TYLKO zalogowanym użytkownikom. Zachęcamy do założenia Konta Pacjenta.
Skóra naczynkowa jest zazwyczaj cienka, delikatna i nadwrażliwa, przez co wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ważne w jej przypadku jest stosowanie produktów wzmacniających i uszczelniających naczynka, łagodzących stan zapalny, zaczerwienienie oraz chroniących skórę przed podrażniającymi czynnikami zewnętrznymi.
Filtruj wg ceny
Kategorie
Marka
- Avene (3)
- Codage (8)
- Cosmetics 27 (4)
- Medik 8 (22)
- Mesoestetic (9)
- Retix C (3)
- Skinbetter Science (9)
- Teoxane (7)
- ASCE (1)
- CELLTWEET (4)
- Hydrinity (3)
Rodzaj skóry
- Skóra atopowa (42)
- Skóra dojrzała (69)
- Skóra problematyczna (70)
- Skóra sucha (69)
- Skóra tłusta (61)
- Skóra wrażliwa (66)
Problemy skóry
- Blizny (6)
- Cienie, opuchlizna lub obrzęki pod oczami (10)
- Nawilżanie skóry (56)
- Oczyszczanie skóry (17)
- Przebarwienia (28)
- Regeneracja i ukojenie (55)
- Rozszerzone pory (10)
- Rumień (9)
- Trądzik pospolity (9)
- Trądzik różowaty (7)
- Utrata jędrności skóry (46)
- Zaskórniki i wypryski (11)
- Zmarszczki (49)
Profilaktyka
- Działanie Anti-Aging (54)
- Fotoprotekcja (11)
- Nawilżanie skóry (64)
Forma preparatu
Okolica stosowania
- Ciało (4)
- Dłonie (4)
- Okolica oka (9)
- Stopy (2)
- Szyja/dekolt (55)
- Twarz (66)
Pojemność
Wyświetlanie 1–18 z 73 wyników
Dermokosmetyki
Pielęgnacja skóry naczynkowej z użyciem dopasowanych do jej potrzeb dermokosmetyków może być bardzo skuteczna. Odpowiednie produkty będą pomocne w niwelowaniu dolegliwości związanych z posiadaniem tego typu cery.
Kiedy zacząć stosować dermokosmetyki do cery naczynkowej? Geneza problemu.
Dermokosmetyki do cery naczynkowej powinno się stosować, gdy zauważymy, że skóra jest cienka i bardzo wrażliwa, a na jej powierzchni widoczne są wyraźnie prześwitujące naczynka krwionośne. Przez swoją delikatność skóra taka jest mocno podatna na wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych. Pod ich wpływem naczynia rozszerzają się i nie zawsze na powrót dostatecznie się obkurczają, w efekcie czego na policzkach, nosie, brodzie widoczny jest rumień, czerwone plamki czy tzw. pajączki. Osoby posiadające ten typ skóry odczuwają często dyskomfort w postaci pieczenia, swędzenia, ściągnięcia, zdarza się także w ich przypadku nadwrażliwość na kosmetyki.
Skóra naczyniowa jest bardzo reaktywna, niemal od razu reaguje na zmiany warunków zewnętrznych – ogrzewanie, klimatyzację, wiatr, wysokie lub niskie temperatury. Czerwienienie może się także wzmagać podczas stresu lub wzmożonego wysiłku czy po spożyciu alkoholu, gorących lub pikantnych potraw.
Główny winowajca – promieniowanie UV
Główną przyczynę pękających naczynek upatruje się w promieniowaniu UV. Nadmierna ekspozycja na słońce powoduje tzw. fotostarzenie, a skóra naczyniowa jest genetycznie wrażliwa na jego działanie. Światło UVB wnika po części do skóry właściwej, uszkadzając jej włókna podporowe. Promienie UVA uszkadzają komórki, kolagen i elastynę, kwas hialuronowy, dodatkowo niszcząc drobne naczynia krwionośne, co powoduje pogorszenie ukrwienia i w konsekwencji zaburzenia w odżywieniu naskórka i skóry.
Starzenie wewnątrzpochodne
Dla stanu naczynek krwionośnych nie są też obojętne procesy związane ze starzeniem wewnątrzpochodnym. Niekorzystne zmiany zachodzą zarówno w budowie włókien kolagenowych, jak i w ścianach naczynek krwionośnych. Wolne rodniki utleniają struktury białkowe i lipidowe naczyń krwionośnych, w wyniku czego włośniczki (cienkościenne naczynka) są mniej elastyczne i łatwiej ulegają pękaniu. Im bardziej dojrzała skóra, tym procesy regeneracyjne i angiogeneza, czyli tworzenie nowych naczyń, są spowolnione.
Jakich dermokosmetyków używać do pielęgnacji cery naczynkowej?
Do oczyszczania cery naczynkowej należy używać delikatnych dermokosmetyków, np. żeli lub emulsji, przeznaczonych do skóry wrażliwej. Powinny one także działać łagodząco oraz zmniejszać widoczne zaczerwienienia. Po umyciu twarzy warto zastosować kojący tonik, oczywiście bez alkoholu w składzie. W przypadku skóry naczyniowej trzeba pamiętać o dokładnym demakijażu, resztki kolorowych kosmetyków czy inne zanieczyszczenia mogą powodować podrażnienia. Tu dobrze sprawdzi się płyn micelarny, który jest delikatny i nie wymaga spłukiwania.
Jaki powinny mieć skład?
Pielęgnacyjne kremy do skóry naczyniowej, oprócz nawilżania i odżywiania, powinny wzmacniać ścianki naczyń krwionośnych, łagodzić zaczerwienienia i podrażnienia. Jednym z ważniejszych składników jest w tym przypadku witamina C. Jest ona doskonałym antyutleniaczem wewnątrzkomórkowym oraz niezbędnym elementem w syntezie włókien różnych typów kolagenu, m.in. skóry właściwej oraz naczyń krwionośnych. Witamina C zagęszcza skórę, jak również działa ochronnie i wzmacniająco na ścianki włośniczek. Inne ważne składniki w pielęgnacji tego rodzaju skóry to: wyciąg z kasztanowca, który uszczelnia i uelastycznia naczynka, wyciąg z arniki górskiej zmniejszający zaczerwienienia i poprawiający mikrokrążenie krwi, miłorząb japoński, który zapobiega pękaniu naczynek i za sprawą zawartości dużej ilości flawonoidów chroni skórę przed szkodliwością UV. Ponadto witamina K jest pomocna w zmniejszaniu rozszerzonych naczyń, rutyna natomiast zapobiega ubytkom kolagenu i zwiększa elastyczność naczynek. Bardzo dobrze będą działały na skórę algi, które są bogate w aminokwasy, związki jodu, krzem, wapń, magnez. Mają one właściwości nawilżające, odżywiające, łagodzące podrażnienia i redukujące zaczerwienienie skóry. Cennym składnikiem w preparatach pielęgnacyjnych będzie także ekstrakt z rokitnika, który zawiera m.in. witaminę E, działającą wzmacniająco na naczynia i regenerującą skórę.
Skóra naczyniowa wymaga bezwzględnie ochrony przeciwsłonecznej przez cały rok. Promieniowanie UV poszerzają naczynia, uszkadzają ich ściany, dlatego krem z filtrem powinien na stałe zagościć w kosmetyczce.
W gabinecie dermatologa można skutecznie leczyć problemy naczyniowe, jak rumień czy teleangiektazje. Zabiegi, w połączeniu z codzienną domową pielęgnacją specjalistycznymi kosmetykami, przyniosą ukojenie skórze i sprawią, że będzie ona zdrowa i piękna.