Skip to content

Dermamelan: zestaw

Dermamelan: zestaw to komplet produktów marki Mesoestetic do przeprowadzenia medycznej terapii depigmentacyjnej. Jej wykonanie zaleca się pacjentom, którym zależy na wyeliminowaniu widocznych przebarwień. Zastosowanie tej metody umożliwia stopniowe oddziaływanie na melaninę zgromadzoną w skórze, a tym samym pozwala na pozbycie się samych przyczyn powstawania zmian w jej wierzchnich i głębszych warstwach. Dużą zaletą takiej terapii jest jej trwałość.

Spis treści:
Co zawiera komplet i kiedy powinien być stosowany?
Produkty do kuracji wybielającej
Rezultaty terapii
Dlaczego warto?
Zalecenia terapeutyczne
Przeciwwskazania do kuracji
Jak działa?
Aplikacja preparatów

Co zawiera Dermamelan: zestaw i kiedy powinien być zastosowany?

Dermamelan: zestaw jest przeznaczony do kilkumiesięcznej kuracji domowej, która powinna nastąpić po przeprowadzeniu specjalistycznej terapii w ramach sesji zabiegowej. Preparaty marki Mesoestetic oferujemy w naszym sklepie internetowym Care4Skin, a ich zastosowanie jest możliwe po odbyciu umówionej konsultacji ze specjalistą. Po postawieniu prawidłowej diagnozy, następuje pierwsza sesja terapeutyczna w gabinecie z wykorzystaniem środków o intensywnym działaniu depigmentacyjnym. Zestaw produktów umożliwia natomiast kontynuowanie kuracji w domu i opiera się głównie na długotrwałej regulacji nadprodukcji melaniny.

Produkty do kuracji wybielającej

Oferowany przez nas zestaw jest przeznaczony dla pacjentów, u których występują przebarwienia skórne o podłożu hormonalnym i nie tylko. Produkty są odpowiednie dla cery zarówno tłustej, jak i mieszanej. Pierwszy i podstawowy element zestawu to krem depigmentacyjny Mesoestetic Dermamelan 2 w opakowaniu 30 g. Środek ten wyrównuje koloryt skóry, a także podtrzymuje rezultaty zabiegu Dermamelan. Kolejnym produktem jest krem Melan Recovery w opakowaniu 50 ml, który z kolei wykazuje silne działanie nawilżające, natłuszczające i ochronne. W zestawie znajduje się również krem koloryzujący Melan 130+ Pigment Control w opakowaniu 50 ml. Jego zadaniem jest zapewnienie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, ze względu na obecność filtrów zabezpieczających przed oddziaływaniem promieniowania UVA, UVB, HEV czy IR.

Rezultaty terapii

Elementy zestawu marki Mesoestetic łączą w sobie działanie produktów o odpowiednich właściwościach pozwalających na przywrócenie naturalnego odcienia skóry oraz poprawę jej parametrów. Poszczególne kosmetyki zawarte w komplecie są bogate w specjalnie dobrane substancje aktywne o wysokim stężeniu, dzięki którym cera nabiera blasku i jaśniejszego kolorytu. Produkty wchodzące w skład tego pakietu ograniczają też wydzielanie nadmiernego sebum, dzięki czemu niwelują objawy trądziku. Kuracja regeneracyjna prowadzi do złuszczenia komórek, a jednocześnie redukuje zanieczyszczenia. Preparaty pozwalają na odkrycie młodszych warstw skóry, hamując przy tym syntezę melaniny, regulując produkcję łoju i zwężając pory. W rezultacie nawadniają również cerę i przywracają jej równowagę fizjologiczną.

Dlaczego warto wybrać Dermamelan: zestaw?

Dermamelan: zestaw zapewnia wiele korzyści związanych z realizacją całego przebiegu terapii depigmentacyjnej. W porównaniu do metod laserowych czy peelingu, kuracja odpowiednimi preparatami może efektywniej zapobiegać ponownemu powstawaniu przebarwień. Produkty te nie tylko usuwają nagromadzony w skórze pigment, ale też spełniają funkcje regulujące i kontrolują jego nadmierne wytwarzanie. Proces odnowy przebiega stopniowo i w sposób ściśle kontrolowany. Po zabiegu w klinice skóra jest zaczerwieniona i ciepła, jednak reakcje te są bardzo łagodne i zwykle ustępują w czasie 24-48 godzin. Na etapie kuracji domowej występuje lekkie złuszczanie się skóry i zwiększona wrażliwość. Objawy te również mijają dzięki stosowaniu zalecanych produktów.

Zalecenia terapeutyczne

Procedura gabinetowa Dermamelan jest zabiegiem miejscowym, który nie zakłóca codziennej rutyny pacjenta i nie wymaga rezygnacji ze zwykłych aktywności. Po jej zakończeniu należy wdrożyć podstawową pielęgnację zaleconą przez specjalistę, a także unikać ekspozycji na słońce. Aby osiągnąć możliwie najkorzystniejsze rezultaty, zalecamy przeprowadzenie terapii po sezonie letnim. W ten sposób można uniknąć mocnego, bezpośredniego oddziaływania promieniowania słonecznego na skórę. Zalecamy też korzystanie z odpowiednich środków do fotoochrony czy noszenie nakryć głowy, takich jak kapelusz lub czapka z daszkiem. Same przebarwienia ulegają zmniejszeniu stopniowo. W miejscu występowania plamy utrzymuje się zwiększona tendencja do jej ponownego rozwoju, dlatego konieczne jest utrzymywanie schematu domowej kuracji w formie terapii podtrzymującej.

Przeciwwskazania do kuracji

Do przeprowadzenia zabiegu gabinetowego oraz kontynuowania terapii w domu występują pewne przeciwwskazania. Z preparatów tych należy zrezygnować w przypadku występowania bakteryjnych i wirusowych infekcji skórnych czy aktywnej opryszczki, a także po doustnym leczeniu witaminą A oraz w okresie ciąży i karmienia piersią. Kuracja nie jest też zalecana pacjentom uczulonym na substancje występujące w produktach, a także tym z występującymi chorobami autoimmunologicznymi. Należy też pamiętać, aby około tydzień przed rozpoczęciem terapii zrezygnować z depilacji, peelingów czy innych zabiegów. Wymagane jest ponadto odstawienie kosmetyków zawierających retinol oraz kremów złuszczających.

Jak działa Dermamelan: zestaw?

Dermamelan: zestaw wymaga prawidłowej klasyfikacji problemów skórnych, aby zapewnić widoczne niwelowanie nieestetycznych przebarwień oraz zapobiegać ich nawrotom. Mechanizm działania terapii opiera się na zminimalizowaniu nadmiernej pigmentacji, a zarazem usprawnieniu kontroli nad produkcją melaniny. Produkty marki Mesoestetic z tej serii polecamy zwłaszcza pacjentom, u których występuje szczególna tendencja do powstawania przebarwień. Elementy zestawu powinny być stosowane z reguły na noc, a także zgodnie z typem skóry czy poziomem wrażliwości. Czas trwania terapii to zwykle od 3 do 7 miesięcy.

Aplikacja preparatów

Poszczególne preparaty obecne w zestawie powinny być stosowane wyłącznie na skórę oczyszczoną oraz suchą. Kremy najlepiej nakładać w połączeniu z delikatnym masażem. Na etapie pielęgnacji domowej warto zwrócić uwagę na charakterystyczny wygląd produktów, ponieważ mogą one zmieniać barwę z beżowej do ciemnobrązowej. Taki objaw jest jednak całkowicie naturalny, a także nie wiążę się z utratą właściwości kremu. Po aplikacji preparaty mogą pozostawiać na ubraniach i pościeli jasne plamy, dlatego zalecamy zachowanie ostrożności. Samodzielne korzystanie z tych produktów zawsze wymaga stosowania się do zaleceń specjalistów. Umiejętnie zaplanowana kuracja depigmentacyjna może być z powodzeniem włączona do całorocznej pielęgnacji skóry. W takim przypadku elementy zestawu służą nie tylko do usuwania przebarwień, ale też stanowią bazę dla utrzymywania skóry w dobrej kondycji. Na późniejszych etapach terapii można stosować inne środki depigmentacyjne, takie jak preparaty z kwasem kojowym, fitowym i azelainowym. Działanie tych substancji jest nieagresywne, a przy tym pozwala na utrwalenie rezultatów osiągniętych za sprawą Dermamelanu. Zapraszamy do kontaktu i zarezerwowania terminu konsultacji.

Social Media

Popularne

CARE4SKIN

Załóż Konto Pacjenta

Zakupy w CARE4SKIN są możliwe tylko dla zalogowanych klientów. Utwórz konto pacjenta już teraz i odblokuj dostęp do setek profesjonalnych produktów dermokosmetycznych i porad ekspertów.

Blog

Powiązane posty

Najlepsze dermokosmetyki

Najlepsze dermokosmetyki to gwarancja najwyższej jakości składników, innowacyjnej technologii i doskonałych rezultatów. Używając dermatologicznie przebadanych kosmetyków,

Czytaj dalej
Teoxane

Teoxane

Teoxane Laboratories to ceniona marka założona w 2003 roku w Genewie przez Valérie Taupin. Firma ta

Czytaj dalej
Cosmelan 2 kultowy krem na przebarwienia marki Mesoestetic

Cosmelan 2

Cosmelan 2 to kultowy krem marki Mesoestetic, zapewniający doskonałe rezultaty w krótkim czasie. Swoją popularność zawdzięcza

Czytaj dalej