Skip to content

Serum pod oczy z retinolem

Serum pod oczy z retinolem jest kosmetykiem wzbogaconym o aktywną formę witaminy A, która posiada wiele cennych właściwości. Składnik ten ingeruje w biologiczne struktury naskórka i działa bezpośrednio na DNA komórek, dzięki czemu wykazuje wyjątkowo korzystny wpływ na skórę. Serum aplikowane w okolice oczu neutralizuje procesy starzenia, a także niweluje przebarwienia, redukuje zmarszczki i wygładza cerę. Retinol wykazuje też działanie profilaktyczne.

Spis treści:
Dla kogo jest przeznaczone?
Działanie retinolu
Bezpieczeństwo stosowania
Jak prawidłowo włączyć ten kosmetyk do pielęgnacji?
Rodzaj preparatu
Jakie produkty wybrać?
Medik8 Retinol Eye TR
Substancje aktywne

Dla kogo przeznaczone jest serum pod oczy z retinolem?

Serum pod oczy z retinolem to jeden z dermokosmetyków oferowanych przez nasz internetowy sklep Care4Skin. Tego typu produkty polecamy pacjentom poszukującym sposobu na wyeliminowanie oznak starzenia się skóry oraz chcącym zapobiec ich pojawieniu się. Do tego rodzaju objawów zalicza się chociażby zwiotczenie skóry pod oczami, a także występowanie w tym miejscu charakterystycznych cieni. Prawidłowo dobrane serum z pochodną witaminy A spowalnia proces utraty kolagenu i elastyny, a także przyspiesza odbudowę komórkową.

Działanie retinolu

Retinol zawarty w oferowanych przez nas produktach służy głównie do rozjaśniania przebarwień, w tym pigmentacyjnych i posłonecznych. Regularne stosowanie serum pod oczy może poprawić koloryt skóry w tym obszarze, a zarazem zwiększyć jej elastyczność i utrzymać prawidłowe nawilżenie. Aplikacja takiego produktu ułatwia redukcję wielu niedoskonałości, takich jak chociażby charakterystyczne zmarszczki w formie kurzych łapek. Skóra pod oczami odznacza się niską zawartością tkanki tłuszczowej, a także mniejszą niż w innych partiach twarzy ilością kolagenu i elastyny. Ubytek tych białek dodatkowo zwiększa ryzyko zwiotczenia czy występowania powierzchniowych zmarszczek. Zadaniem retinolu jest zahamowanie produkcji enzymów, które wywołują redukcję kluczowych substancji budulcowych. Aktywna forma witaminy A pobudza regenerację naskórka, dzięki czemu przyczynia się do zachowania estetycznego wyglądu obszaru pod oczami.

Bezpieczeństwo stosowania

Retinol zawarty w serum mocno ingeruje w struktury skóry, ponieważ oddziałuje na jej głębokie partie. Aplikacja takich preparatów wymaga sporej ostrożności, zwłaszcza w delikatnej strefie oczu. Przed zastosowaniem produktu zalecamy więc profesjonalną konsultację kosmetologiczną, którą możesz zarezerwować na naszej stronie internetowej. Wszystkie oferowane kosmetyki z retinolem zostały dokładnie przetestowane, więc spełniają normy bezpieczeństwa i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia skóry twarzy. Aby zachować ostrożność, zalecamy na początku stosowanie kosmetyku o niższym stężeniu retinolu. W przebiegu terapii należy dokładnie obserwować stan skóry, aby rozpoznać oznaki nadmiernego podrażnienia. Objawem silnego oddziaływania retinolu może być wysuszenie i zaczerwienienie naskórka w okolicach oczu. Dopóki skóra nie przyzwyczai się do tej substancji, nie należy stosować serum w wyższym stężeniu.

Jak prawidłowo włączyć serum pod oczy z retinolem do pielęgnacji?

Serum pod oczy z retinolem zawsze wymaga prawidłowego stosowania. Dermokosmetyki z tym składnikiem muszą być stopniowo włączane do pielęgnacji, aby nie doprowadziły do wystąpienia silnej reakcji skórnej. Należy też pamiętać o zachowaniu właściwych odległości od miejsc nakładania innych kosmetyków, np. tych z kwasami. Z reguły zaleca się aplikować serum pod oczy jako pierwsze, aby uniknąć podrażnienia pozostałych partii skóry twarzy. Przy nakładaniu środków z retinolem trzeba również pamiętać o starannym i dokładnym umyciu dłoni, zwłaszcza w przypadku korzystania z produktu o wysokim stężeniu tej substancji.

Rodzaj preparatu

Planując terapię tego typu kosmetykami, warto zdecydować się na preparat opracowany specjalnie z myślą o aplikacji w konkretnych obszarach skóry. Serum przygotowane do stosowania pod oczy znacząco niweluje ryzyko podrażnień tej strefy, która jest bardzo cienka i delikatna. Oferowane przez nas produkty z retinolem posiadają formułę obniżającą prawdopodobieństwo wywołania niepożądanych reakcji, takich jak zaczerwienienie czy przesuszenie. Przy stosowaniu serum należy też pamiętać o korzystaniu z kremów, które zawierają filtry przeciwsłoneczne. Polecane przez nas produkty pod oczy są zarazem odpowiednio przystosowane do różnych typów cery, włącznie z tymi najbardziej wrażliwymi i problematycznymi. Retinol może być dzięki temu używany przez wielu pacjentów, pod warunkiem jego prawidłowego dobrania oraz poprawnego stosowania.

Jakie serum pod oczy z retinolem wybrać?

Serum pod oczy z retinolem pozwala na rozwiązanie wielu problemów dermatologicznych. Skóra w tym obszarze nierzadko staje się miejscem występowania sińców, obrzęków, opuchlizny czy zmian łojotokowych. Do najbardziej widocznych niedoskonałości należą charakterystyczne cienie, które zwykle stanowią następstwo zastoju krwi i chłonki w umieszczonych pod skórą naczyniach krwionośnych. Naskórek pod oczami jest bardzo cienki, co łatwo uwidocznia zbierające się płyny. Przy wyborze kosmetyku warto zwrócić uwagę na jego składniki, które w dużej mierze odpowiadają za aktywizację mikrokrążenia oraz umożliwiają redukcję sińców czy obrzęku. Wybrany produkt powinien też zawierać substancje nawilżające, oczyszczające i zmiękczające skórę pod oczami.

Medik8 Retinol Eye TR

Jednym z polecanych przez nas produktów tego typu jest Medik8 Retinol Eye TR w opakowaniu o pojemności 7 ml. Oferowane serum zawiera retinol w stężeniu 0,1%, który bierze udział w uzupełnieniu naturalnego cyklu regeneracyjnego skóry. Produkt ten bazuje na innowacyjnej technologii Time Release, dzięki czemu substancje aktywne uwalniają się stopniowo i nie wywołują żadnych podrażnień. Produkt przyczynia się do wzmocnienia, odmłodzenia, wygładzenia i napięcia cery w okolicach oczu. Produkt jest przeznaczony dla każdego typu skóry, która wykazuje objawy zwiotczenia, zasinienia czy nawracających przebarwień. Odznacza się delikatną strukturą, dzięki czemu nie wywołuje podrażnień i stanów zapalnych. Oferowany przez nas preparat wspomaga restrukturyzację bariery ochronnej skóry, a przy tym działa odżywczo i antyoksydacyjnie.

Substancje aktywne

Najważniejszym składnikiem tego serum jest retinol w stężeniu 0,1%, który podnosi poziom kolagenu oraz wzmacnia naturalną regenerację skóry. W składzie preparatu znajduje się również witamina E, odpowiedzialna za stabilizację retinolu oraz przeciwdziałanie aktywności wolnych rodników. Produkt zawiera ponadto klimbazol, który przedłuża żywotność retinoidów w strukturach skóry. Oferowany przez nas dermokosmetyk Medik8 Retinol Eye TR poprawia gęstość i spoistość cery, a także niweluje linie mimiczne czy zmarszczki. Jego zadaniem jest też regulacja komórek barwnikowych, czyli melanocytów. Zachęcamy do umówienia się na konsultację z naszym specjalistą, a także zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z aktualną ofertą sklepu Care4Skin.

Social Media

Popularne

CARE4SKIN

Załóż Konto Pacjenta

Zakupy w CARE4SKIN są możliwe tylko dla zalogowanych klientów. Utwórz konto pacjenta już teraz i odblokuj dostęp do setek profesjonalnych produktów dermokosmetycznych i porad ekspertów.

Blog

Powiązane posty

care4skin kosmetyki kategoria marki Medik 8

Medik8

Medik8 to brytyjska marka kosmetyków klasy premium. W swojej ofercie koncentruje się przede wszystkim na działaniu

Czytaj dalej
care4skin kosmetyki kategoria marki Mesoestetic

Mesoestetic

Mesoestetic to firma, która jest określana światowym liderem, jeśli chodzi o branżę kosmetyczną. Proponowane przez nią

Czytaj dalej