Skip to content

Cosmelan czy Dermamelan?

Cosmelan czy Dermamelan?

Osoby, które planują rozpoczęcie specjalistycznej terapii dermokosmetycznej często zastanawiają się co wybrać – Cosmelan czy Dermamelan? Oba te rozwiązania przeznaczone są do depigmentacji, jednak znajdują zastosowanie w przypadku nieco innych typów skóry. Produkty dość znacząco różnią się składem, a tym samym wykazują odmienne właściwości. Ich rodzaj powinien być starannie dobrany do rodzaju skóry, co pozwoli na uzyskanie prawidłowego działania oraz uniknięcie niepożądanych skutków ubocznych.

Spis treści:
Jakie są różnice?
Główne wskazania
Najważniejsze przeciwwskazania
Jak działa kuracja?
Zastosowanie terapii
Łagodzenie podrażnień
Postępowanie po zakończeniu terapii
Co wybrać i jak wygląda procedura?
Zabieg w gabinecie i pielęgnacja domowa

Cosmelan czy Dermamelan – jakie są różnice?

Nie wiesz co wybrać – Cosmelan czy Dermamelan? Musisz zatem wiedzieć, że istotną różnicą między tymi preparatami marki Mesoestetic jest intensywność ich działania, która ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego przebiegu kuracji. Pierwszy z preparatów odznacza się większą uniwersalnością, dzięki czemu może być stosowany w przypadku praktycznie każdego typu skóry – w tym również suchej i dojrzałej. Drugi jest produktem silniejszym i działającym intensywniej ze względu na wyższą koncentrację substancji aktywnych. Z tego względu sprawdza się zwłaszcza w przypadku skóry tłustej i mieszanej, dotkniętej najbardziej opornymi przebarwieniami. Kuracje tego typu można przeprowadzić z wykorzystaniem produktów dostępnych w ofercie naszego sklepu Care4Skin po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

Główne wskazania

Oba produkty przeznaczone są do kuracji depigmentacyjnej w gabinecie, a także do pielęgnacji domowej. Preparaty te zalecamy pacjentom, którzy zmagają się z przebarwieniami hormonalnymi, pozapalnymi, potrądzikowymi czy spowodowanymi ekspozycją na promieniowanie UV. Obydwa produkty sprawdzają się także w rozjaśnianiu drobnych plam oraz piegów. Dermokosmetyki te są odpowiednie dla praktycznie każdego fototypu skóry, a tym samym dla jaśniejszych i ciemniejszych karnacji. Kuracja preparatami marki Mesoestetic może się okazać pomocna również w przypadku problemów z nadmiernym łojotokiem, rozszerzonymi porami, spadkiem napięcia czy utratą jędrności.

Najważniejsze przeciwwskazania

Warto pamiętać, że do stosowania tych preparatów występują pewne przeciwwskazania. Produkty nie są rekomendowane przy aktywnej opryszczce, wirusowych i bakteryjnych infekcjach skórnych, po leczeniu doustnym witaminą A czy też w okresie ciąży i karmienia piersią. Z terapii trzeba też zrezygnować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników czy występowania chorób autoimmunologicznych. Na około tydzień przed planowanym rozpoczęciem kuracji trzeba zrezygnować z różnych zabiegów, takich jak peelingi czy depilacja. W okresie tym należy również odstawić kremy złuszczające oraz kosmetyki zawierające retinol.

Jak działa kuracja produktem Cosmelan czy też Dermamelan?

Decydując się na przeprowadzenie terapii za pomocą dermokosmetyku Cosmelan czy też Dermamelan, należy pamiętać o odpowiedniej klasyfikacji problemów skórnych związanych z przebarwieniami. Kuracja ma na celu zniwelowanie nieestetycznych zmian, a także zapobieganie ich nawrotom. Oba preparaty działają w oparciu o specjalny mechanizm, który eliminuje nadmierną pigmentację oraz jednocześnie reguluje i kontroluje produkcję melaniny. W ten sposób terapia z wykorzystaniem produktów marki Mesoestetic zabezpiecza przed powstawaniem nowych przebarwień.

Zastosowanie terapii

Kuracja z wykorzystaniem tych preparatów może się odbywać przez cały rok, w tym również w okresie letnim. Taka forma terapii polecana jest zwłaszcza pacjentom wykazującym tendencję do powstawania przebarwień, ponieważ działa profilaktycznie. Produkty należy wówczas stosować jedynie na noc, a w ciągu dnia unikać ekspozycji słonecznej oraz pamiętać o aplikacji kremu z wysokim filtrem. Sama kuracja powinna być indywidualnie dostosowana do typu skóry i poziomu wrażliwości, a zależnie od tych czynników może trwać od 3 do nawet 7 miesięcy. Preparaty należy aplikować na skórę czystą i suchą, wykonując przy tym delikatny masaż. Oba środki można stosować 1-2 razy dziennie, zależnie od indywidualnych potrzeb. Na etapie terapii trzeba pamiętać o prawidłowym nawilżeniu skóry.

Łagodzenie podrażnień

W okresie kuracji tymi produktami skóra staje się zwykle bardziej tkliwa, a także zaczerwieniona i podrażniona. W niektórych przypadkach może wystąpić charakterystyczne uczucie ciepła oraz obrzęk. Objawy te są jednak całkowicie normalne i nie stanowią podstawy do odstawienia preparatów. Jeżeli jednak uboczne skutki terapii stają się zbyt dokuczliwe i ograniczają komfortowe funkcjonowanie na co dzień, częstotliwość aplikacji kremów można zmniejszyć. Terapię można też wspomóc stosowaniem kosmetyków o działaniu kojącym, łagodzącym i nawilżającym. Produkty te nie powinny jednak naruszać bariery hydrolipidowej skóry, dlatego należy bezwzględnie odstawić kremy z kwasami, peelingi czy retinol.

Postępowanie po zakończeniu terapii

Redukcja przebarwień jest złożonym procesem, który wymaga nieco cierpliwości, czasu i poświęcenia. Pacjenci wykazujący szczególną tendencję do powstawania nieestetycznych zmian tego typu mogą włączyć kurację depigmentacyjną do całorocznej, codziennej pielęgnacji. Zastosowanie produktów marki Mesoestetic stanowi wówczas odpowiednią bazę nie tylko do usuwania przebarwień, ale też utrzymywania skóry w dobrej kondycji przez cały czas. Na późniejszych etapach kuracji możliwe jest dodatkowe korzystanie z innych środków depigmentacyjnych, takich jak kremy zawierające kwas azelainowy, kojowy czy fitowy. Preparaty te działają nieagresywnie, a przy tym utrwalają rezultaty osiągnięte dzięki stosowaniu Dermamelanu czy Cosmelanu.

Czy lepiej wybrać Cosmelan czy Dermamelan i jak wygląda procedura w obu przypadkach?

Jeśli nie wiesz, jaką formę kuracji depigmentacyjnej wybrać – Cosmelan czy Dermamelan, spieszymy z pomocą. Pierwszy produkt jest łagodniejszy w działaniu, przez co zwykle sprawdza się w redukcji płytkich przebarwień i pozwala na skrócenie okresu rekonwalescencji. Drugi preparat zawiera więcej substancji aktywnych, takich jak chociażby kwas salicylowy. Z tego względu jego działanie jest bardziej intensywne, co umożliwia usuwanie bardziej utrwalonych zmian i wiąże się z nieco dłuższą rekonwalescencją.

Zabieg w gabinecie i pielęgnacja domowa

Procedura zabiegowa w gabinecie rozpoczyna się od nałożenia maski Cosmelan lub Dermamelan na wybrany obszar skóry. Po aplikacji pacjent wraca do domu, a następnie zmywa preparat po upływie czasu dobranego indywidualnie przez specjalistę. Na kolejnym etapie rozpoczyna się pielęgnacja domowa, w ramach której należy samodzielnie stosować krem zgodnie z ustalonymi zaleceniami. W tym czasie warto zwrócić uwagę na specyficzny wygląd obu preparatów, który może zmieniać barwę od beżowego po ciemnobrązowy. Zjawisko to jest całkowicie naturalne i nie wiąże się z utratą właściwości produktu. Kremy mogą też pozostawiać ślady na pościeli czy ubraniach, dlatego trzeba zachować pewną ostrożność. Zachęcamy do kontaktu z Care4Skin oraz zarezerwowania konsultacji z naszymi specjalistami.

Social Media

Popularne

CARE4SKIN

Załóż Konto Pacjenta

Zakupy w CARE4SKIN są możliwe tylko dla zalogowanych klientów. Utwórz konto pacjenta już teraz i odblokuj dostęp do setek profesjonalnych produktów dermokosmetycznych i porad ekspertów.

Blog

Powiązane posty