Skip to content

Krem z filtrem do twarzy z przebarwieniami

Krem z filtrem do twarzy z przebarwieniami

Krem z filtrem do twarzy z przebarwieniami należy do najważniejszych kosmetyków wspierających ochronę i pielęgnację cery osób, które zmagają się z nadmierną pigmentacją. Ich zastosowanie przyczynia się do stopniowego wyrównywania kolorytu, a także zabezpiecza przed rozwojem nowych zmian. Odpowiednio dobrany krem tego typu zapewnia efektywną ochronę przeciwsłoneczną, ze względu na obecność specjalnych filtrów przeciwdziałających niekorzystnemu oddziaływaniu promieniowania.

Spis treści:
Czym powinien się wyróżniać taki produkt?
Wysoki poziom ochrony
Dlaczego warto je stosować?
Skuteczne zabezpieczenie i pielęgnacja
Który produkt będzie najlepszy?
Retix C Fotoprotector 50+
Universkin Nexultra SPF 50
Teoxane UVA Shield SPF 50+

Czym powinien się wyróżniać krem z filtrem do twarzy z przebarwieniami?

Krem z filtrem do twarzy z przebarwieniami powinien przede wszystkim odznaczać się odpowiednio wysokim współczynnikiem SPF, czyli Sun Protection Factor. Wiele tak oznaczonych produktów możesz znaleźć w ofercie naszego internetowego sklepu Care4Skin. Parametr SPF określa bezpośrednio stopień ochrony przeciwsłonecznej, którą może zapewnić dany kosmetyk. Najwyższym wskaźnikiem charakteryzują się kremy oznaczone jako SPF 50, które gwarantują zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB oraz dodatkowo światłem podczerwonym IR i światłem niebieskim HEV. Z tego względu takie produkty są szczególnie polecane do cery z przebarwieniami.

Wysoki poziom ochrony

Stopień ochrony zapewniany przez każdy krem nie dotyczy czasu, przez który aplikacja produktu zapewnia bezpieczeństwo eksponowania twarzy na słońcu. Współczynnik SPF 50 oznacza po prostu 50-krotny poziom zabezpieczenia przed promieniowaniem UV w zestawieniu z brakiem takiej ochrony. Kremy tego typu polecamy osobom z przebarwieniami, zwłaszcza tym o jasnej karnacji. W praktyce ochrona przeciwsłoneczna jest konieczna u każdego. Zastosowanie takiego kosmetyku tworzy na skórze barierę, która zabezpiecza przed niekorzystnymi następstwami intensywnej ekspozycji słonecznej. Poza przebarwieniami, dotyczy to chociażby ryzyka podrażnień, przedwczesnych oznak starzenia czy nawet rozwoju czerniaka. Kremy dostępne w naszym sklepie internetowym zawierają odpowiednie substancje czynne, które absorbują i rozpraszają niebezpieczne promieniowanie. Ich dodatkową zaletą są właściwości nawilżające, chroniące przed przesuszeniem cery i utrzymujące jej prawidłową wilgotność.

Dlaczego warto stosować krem z filtrem SPF 50 do twarzy z przebarwieniami?

Krem z filtrem SPF 50 do twarzy z przebarwieniami może zapewnić znacznie większą ochronę niż preparaty oznaczone współczynnikiem SPF 30, SPF 15 czy SPF 10. Na właściwości tych kosmetyków w znacznej mierze wpływa ich rodzaj. Zależnie od produktu, krem może posiadać filtry chemiczne lub fizyczne. Pierwsze z nich pochłaniają energię słoneczną i zamieniają ją w energię cieplną, a przy tym są bardzo lekkie i mało wyczuwalne. Drugim rodzajem są filtry fizyczne, które z kolei spełniają funkcję bariery ochronnej przed promieniowaniem. Z reguły są nieco cięższe, ale sprawdzają się w przypadku cery wrażliwej i podatnej na przebarwienia. W kremie mogą znajdować się też filtry mieszane, które łączą w sobie właściwości filtrów chemicznych i fizycznych.

Skuteczne zabezpieczenie i pielęgnacja

Osoby z przebarwieniami powinny stosować kremy z wysokim filtrem nie tylko z uwagi na dodatkową ochronę, ale też kwestie profilaktyczne. Systematyczna aplikacja preparatu zabezpiecza przed powstawaniem zmarszczek i innych oznak starzenia, przez co sprzyja utrzymywaniu odpowiedniej witalności cery. Dla stopniowej redukcji przebarwień i zachowania stałej ochrony zalecamy stosowanie kremu codziennie, niezależnie od pogody czy pory roku. Promieniowanie występuje nawet jesienią i zimą, a także w dni pochmurne i deszczowe. Krem z filtrem warto więc potraktować jako stały element pielęgnacji, stosowany w odpowiednich momentach i wystarczających ilościach. Preparat najlepiej aplikować na twarz i szyję przynajmniej 20-30 minut przed ekspozycją słoneczną, aby umożliwić substancjom aktywnym wchłonięcie. Krem należy stosować ponownie średnio co 2 godziny, a także po każdym kontakcie skóry z wodą. Przed aplikacją warto pamiętać o oczyszczeniu cery.

Który krem z filtrem SPF 50 do twarzy z przebarwieniami będzie najlepszy?

Krem z filtrem SPF 50 do twarzy z przebarwieniami powinien bazować na naturalnych, starannie dobranych substancjach aktywnych. Głównym elementem takiego kosmetyku są filtry chemiczne, fizyczne lub mieszane, które odpowiadają za utrzymanie kompleksowej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Krem powinien też zawierać składniki przyczyniające się do stopniowej redukcji przebarwień, do których należą również związki o działaniu regenerującym i depigmentacyjnym. Preparat może też posiadać przeciwutleniacze chroniące przed wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym. Sam krem powinien ponadto posiadać właściwości łagodzące, kojące, nawilżające i przeciwzapalne. Aby wybrać produkt odpowiednio dobrany do typu cery, warto skorzystać z oferowanych przez nas konsultacji dermatologicznych. Jakie produkty znajdziesz w naszej ofercie?

Retix C Fotoprotector 50+

Jednym z kremów fotoprotekcyjnych dostępnych w naszym sklepie jest Retix C Fotoprotector 50+. Produkt ten zabezpiecza zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i suchym powietrzem. Krem odznacza się szerokim spektrum ochrony i może być stosowany przez osoby o różnych typach cery, włącznie z wrażliwą i reaktywną. Oprócz skutecznych filtrów, preparat zawiera ektoinę o działaniu kojącym i wspierającym barierę hydrolipidową. W składzie znajduje się też neutralizujący niekorzystne czynniki zewnętrzne wyciąg z rdestu, który dodatkowo opóźnia procesy fotostarzenia się cery. Dużą zaletą kremu Retix C Fotoprotector 50+ jest możliwość stosowania go po zabiegach dermatologicznych i kosmetologicznych. Produkt jest lekki i nie posiada kompozycji zapachowej.

Universkin Nexultra SPF 50

Kolejny polecany przez nas krem to Universkin Nexultra SPF 50. Produkt ten zabezpiecza przed słońcem skórę wrażliwą, trądzikową i skłonną do przebarwień, a przy tym odznacza się lekką konsystencją oraz stanowi optymalny zamiennik dla tłustych i ciężkich preparatów. Krem bazuje na składnikach mineralnych, a zawartość tlenku cynku sięga w nim aż 25% i podnosi efektywność ochrony. Universkin Nexultra SPF 50 jest zarazem wodoodporny, dzięki czemu można go aplikować przed wyjściem nad jezioro czy na plażę. Preparat nie zawiera kompozycji zapachowej i silikonów, a także nie pozostawia po sobie nalotu na skórze.

Teoxane UVA Shield SPF 50+

Do wartych uwagi produktów z naszej oferty należ też Teoxane UVA Shield SPF 50+. W tym przypadku preparat zabezpiecza przed wieloma niekorzystnymi skutkami ekspozycji słonecznej, włącznie z postępującą degradacją włókien kolagenu i elastyny. Krem szybko się wchłania, a jego lekka formuła pozostaje niewyczuwalna na skórze. Produkt można z dużym komfortem stosować samodzielnie na cerze z przebarwieniami, a także pod makijaż. Zachęcamy do sprawdzenia oferty kremów z filtrem w Care4Skin oraz kontaktu z naszym sklepem i umówienia się na specjalistyczną konsultację.

Social Media

Popularne

CARE4SKIN

Załóż Konto Pacjenta

Zakupy w CARE4SKIN są możliwe tylko dla zalogowanych klientów. Utwórz konto pacjenta już teraz i odblokuj dostęp do setek profesjonalnych produktów dermokosmetycznych i porad ekspertów.

Blog

Powiązane posty

Cosmetics 27 to marka wyjątkowych, naturalnych kosmetyków profesjonalnych

Cosmetics 27

Cosmetics 27 to marka wyjątkowych, naturalnych kosmetyków profesjonalnych. Dzięki innowacyjnemu podejściu marki do pielęgnacji skóry powstają

Czytaj dalej