Skip to content

Krem pod oczy z retinolem

Krem pod oczy z retinolem

Krem pod oczy z retinolem to specjalnie opracowany kosmetyk, który zawiera aktywną formę witaminy A. Jego właściwości oddziałują bezpośrednio na DNA komórek oraz ingerują w struktury biologiczne naskórka, dzięki czemu wywierają kompleksowy wpływ na skórę. Regularne stosowanie takiego kremu w okolicach oczu przyczynia się do neutralizacji procesów starzenia cery, a także jej wygładzenia, niwelowania przebarwień oraz redukcji zmarszczek. Produkty z retinolem działają również profilaktycznie.

Spis treści:
Jak działa?
Właściwości substancji
Bezpieczeństwo aplikacji
Jak prawidłowo stosować?
Uniwersalność substancji
Jak wybrać?
Unikalne działanie
Najważniejsze składniki

Jak działa krem pod oczy z retinolem?

Krem pod oczy z retinolem to produkt, który możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego Care4Skin. Dermokosmetyki z tej grupy przeznaczone są dla pacjentów zmagających się z pierwszymi oznakami starzenia się cery oraz chcących zapobiec ich wystąpieniu. Do takich objawów należą przede wszystkim charakterystyczne cienie pod oczami, a także zwiotczenie skóry w tym obszarze. Odpowiednio dobrany produkt z retinolem zahamowuje proces redukcji elastyny i kolagenu. Substancja ta stanowi pochodną witaminy A, dzięki czemu przyspiesza odbudowę komórkową.

Właściwości substancji

Retinol posiada właściwości, które przyczyniają się do rozjaśniania plam pigmentacyjnych i przebarwień posłonecznych. Jego regularne stosowanie pod oczy nie tylko poprawia koloryt cery w tej strefie, ale też podnosi jej elastyczność i poziom nawilżenia. Aplikacja odpowiednio dobranego kremu może pomóc w redukcji wielu nieestetycznych zmian, włącznie ze zmarszczkami w postaci tzw. kurzych łapek. Obszar ten charakteryzuje się niewielką ilością tkanki tłuszczowej. W porównaniu z innymi partiami twarzy, w okolicach oczu występuje też mniej kolagenu i elastyny. Z uwagi na niewielką ilość tych białek rejony te są mocniej narażone na powstawanie powierzchownych zmarszczek oraz wiotczenie. Retinol zahamowuje produkcję enzymów przyczyniających się do redukcji kluczowych substancji. Witamina A w formie aktywnej pobudza procesy regeneracji naskórka, co ma szczególne znaczenie dla zachowania estetycznego wyglądu skóry wokół oczu.

Bezpieczeństwo aplikacji

Retinol silnie oddziałuje na głębokie partie naskórka, przez co stosunkowo mocno ingeruje w struktury skóry. Jego stosowanie wymaga zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza w delikatnych okolicach oczu. Z tego względu przed zakupem kremu niezbędna jest specjalistyczna konsultacja z dermatologiem lub kosmetologiem, którą możesz zamówić za pośrednictwem naszej strony. Oferowane kosmetyki z retinolem zostały przy tym kompleksowo przebadane, dzięki czemu spełniają restrykcyjne normy bezpieczeństwa i przy prawidłowym stosowaniu nie stwarzają zagrożenia dla skóry. Dla zachowania ostrożności, zalecamy początkowo korzystanie z produktu zawierającego niższe stężenie tej substancji. Na etapie terapii należy też uważnie obserwować skórę, aby zaobserwować ewentualne oznaki podrażnienia. Do takich objawów należy przede wszystkim widoczne zaczerwienienie i wysuszenie naskórka w strefie wokół oczu. Stężenie retinolu w kremie nie powinno być wyższe, dopóki skóra całkowicie do niego nie przywyknie.

Jak prawidłowo stosować przeciwzmarszczkowy krem pod oczy z retinolem?

Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy z retinolem zawsze powinien być stosowany w prawidłowy sposób. Produkty zawierające ten składnik należy wprowadzać stopniowo, aby uniknąć silnych reakcji skórnych. Jeżeli cera poddawana jest jednocześnie działaniu kosmetyków z kwasami, powinno się zachować odpowiednią odległość od miejsc ich nakładania. Krem pod oczy należy aplikować w pierwszej kolejności, ponieważ minimalizuje to ryzyko podrażnienia innych partii skóry. Przy stosowaniu produktów z retinolem warto pamiętać również o dokładnym umyciu dłoni, zwłaszcza w przypadku silniejszych stężeń.

Uniwersalność substancji

Decydując się na korzystanie z produktu z retinolem, należy zawsze wybierać preparat przeznaczony do pielęgnacji konkretnego obszaru skóry. Zastosowanie kremu opracowanego specjalnie z myślą o aplikacji w strefie pod oczami znacząco niweluje ryzyko podrażnień. Skóra w tym obszarze jest bardzo delikatna i cienka, dlatego każdy z oferowanych przez nas preparatów posiada formułę zmniejszającą prawdopodobieństwo przesuszenia, zaczerwienienia lub innych niepożądanych reakcji. Warto również pamiętać, aby łączyć pielęgnację retinolem ze stosowaniem filtrów przeciwsłonecznych. Kremy pod oczy zawierające ten składnik są przystosowane do różnych typów cery, w tym również tych najbardziej wrażliwych. Z tego względu retinol może być stosowany w rutynie pielęgnacyjnej wielu pacjentów, o ile będzie trafnie dobrany oraz prawidłowo aplikowany.

Jak wybrać dobry krem pod oczy z retinolem?

Dobry krem pod oczy z retinolem powinien posiadać odpowiednie stężenie tej substancji, a także dodatkowe składniki przystosowane do pielęgnacji tej delikatnej strefy twarzy. Pod tym względem na uwagę zasługuje produkt Crystal Retinal Ceramide Eye, który oferujemy w naszym sklepie internetowym. Preparat marki Medik8 jest dostępny w trzech wariantach mocy – 3, 6 i 10, co pozwala na stopniowe zwiększanie stężenia retinolu w ramach terapii. Krem bardzo dobrze sprawdza się zarówno w profilaktyce młodej skóry, jak i regeneracji dojrzałej cery z wyraźnymi oznakami starzenia w strefie pod oczami.

Unikalne działanie

Crystal Retinal Ceramide to krem przeznaczony do stosowania na noc, który bazuje na aldehydzie retinowym. Produkt firmy Medik8 opiera się na formule podwójnego kapsułkowania retinolu, która zapewnia powolne i stopniowe uwalnianie się tego składnika do skóry. System ten zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień, ponieważ bardzo łagodnie działa na delikatnej strefie wokół oczu. Krem jest dostępny w hermetycznej tubce ze zwrotnym zaworem, który zabezpiecza formułę przed dostępem tlenu. Ze względu na zastosowanie wąskiej końcówki, aplikacja produktu jest łatwa i precyzyjna. Powłoka wykonana z aluminium zabezpiecza natomiast przed promieniowaniem UV, przez co krem nie ulega degradacji. Do zalet tego preparatu należy również jego lekka nieklejąca konsystencja.

Najważniejsze składniki

Podstawowym składnikiem kremu Crystal Retinal Ceramide w każdym wariancie mocy jest podwójnie kapsułkowany retinaldehyd. Jego zadaniem jest wygładzanie drobnych zmarszczek i linii, wyrównanie tekstury w okolicach oczu oraz redukowanie przebarwień. W składzie produktu znajdują się również ceramidy, które naturalnie występują w barierze ochronnej skóry. Z tego względu mogą do niej łatwo przeniknąć, a następnie zapewnić dogłębne odżywienie. Na uwagę zasługują też wypełniające sfery kwasu hialuronowego. W kontakcie ze skórą wypełniają się wodą, przez co podnoszą objętość wewnątrz tkanek i wygładzają nierówności. Krem zawiera ponadto bisabolol, czyli ekstrakt z rumianku. Substancja ta działa jako naturalny antyoksydant, który koi skórę dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym. Zachęcamy do umówienia się na konsultację i sprawdzenia oferty naszego sklepu.

Social Media

Popularne

CARE4SKIN

Załóż Konto Pacjenta

Zakupy w CARE4SKIN są możliwe tylko dla zalogowanych klientów. Utwórz konto pacjenta już teraz i odblokuj dostęp do setek profesjonalnych produktów dermokosmetycznych i porad ekspertów.

Blog

Powiązane posty

care4skin kosmetyki kategoria marki Mesoestetic

Mesoestetic

Mesoestetic to firma, która jest określana światowym liderem, jeśli chodzi o branżę kosmetyczną. Proponowane przez nią

Czytaj dalej
Medik8 Retinoate

Medik8 Retinoate

Medik8 Retinoate to linia specjalistycznych dermokosmetyków brytyjskiej firmy, których głównym celem działania jest zatrzymanie procesów starzenia

Czytaj dalej
care4skin blog Mesoestetic Cosmelan Pack

Cosmelan

Cosmelan to innowacyjna seria produktów dedykowanych skórze o nierównomiernym kolorycie, z przebarwieniami różnego pochodzenia. Dzięki zastosowaniu

Czytaj dalej

Krem Universkin

Kremy Universkin, które można kupić w naszym sklepie Care4Skin,to najwyższej jakości produkty, łączące w sobie codzienną

Czytaj dalej
Cosmelan 2 kultowy krem na przebarwienia marki Mesoestetic

Cosmelan 2

Cosmelan 2 to kultowy krem marki Mesoestetic, zapewniający doskonałe rezultaty w krótkim czasie. Swoją popularność zawdzięcza

Czytaj dalej